Špilak zmagal na etapi in prevzel vodstvopetek, 16.06.2017

avtor: T. K., foto: Zvonko Žekš
Tropovčan Simon Špilak, član ruske Katjuše, je zmagal na kraljevski sedmi etapi Dirke po Švici in prevzel skupno vodstvo.
Špilak je namreč dobil preizkušnjo, ki se je končala na ledeniku Tiefenbachferner nad Söldnom v Avstriji. Cilj te je bil na 2780 metrih nadmorske višine, še nikoli na večjih dirkah pa kolesarji etape niso končali višje. Špilak je Dirko po Švici dobil že leta 2015, tokrat pa je v sedmi etapi za 22 sekund premagal Španca Izagirreja, tretji je bil Američan Dombrowsky. V skupnem seštevku ima Špilak pred zadnjima dvema etapama 52 sekund prednosti pred Italijanom Carusom in minuto in pet sekund pred Nizozemcem Kruijswijkom.
oglasno sporočilo
Ocena
Ocena
Komentiraj
Ni komentarjev.
Žreb MNZ Murska Sobota in podelitev nagrad - V salonu Murska republika v sobošk... » več
Otvoritev nogometnih slačilnic na Pušči - NK Pušča se vrača domov. Na nogom... » več
Pokal MO Murska Sobota v kajaku in kanuju - Kajak kanu Tijm Prekmurje je na Kame... » več
Beltinci znova zmagovalci pokala občine Odranci - Nogometaši Lušta Beltinci so... » več