2. MNL MS: Lipa sklatila Apače s prvega mesta

Tomo Köleš, 27. 5. 2018
Jure Zauneker
Aktualno

Medtem ko so bile oči večine pomurske športne javnosti v zadnjih tednih usmerjene bolj v drugo nogometno ligo, pa se hud boj za prvo mesto odvija v 2. MNL Murska Sobota, kjer se za naslov borijo tri ekipe: Pušča, Lipa in Apače.

Lipa - Apače 2 : 0 (1 : 0)

ŠC Lipa, 70 gledalcev, sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota).

Strelca: 1 : 0 Tkalec (14), 2 : 0 Škafar (89).

Rumeni kartoni: Škafar, Hartman, Gruškovnjak; Golob, Čerič.

Rdeči karton: Čerič (85, drugi rumeni) - Apače.

V derbiju 20. kroga 2. Medobčinske nogometne lige Murska Sobota sta se v Lipi udarila istoimensko domače moštvo in pa ekipa Apač, ki je bila po prejšnjem krogu vodilna na lestvici z dvemi točkami prednosti pred Lipo in Puščo. Srečanje, ki so ga v Lipi označili za tekmo sezone, so dobili domači nogometaši, ki so povedli že v 14. minuti, ko je zadel David Tkalec.

f148e94b250ddbd29ad70038ade7ce97
Strelca za Lipo sta bila David Tkalec in Matej Škafar.

1 : 0 je ostalo skoraj vse do zaključka srečanja, ko si je Rene Čerič v gostujočih vrstah v samo treh minutah nabral rumena kartona in si s tem prislužil izključitev. Prednost igralca več so gostitelji znali izkoristiti in že štiri minute po odhodu Čeriča je dokončno zmago Lipi s svojim zadetkom prinesel Matej Škafar.

14e0357dd3837b899e13eafaf7016322
Lipa - Apače 2 : 0 (1 : 0).

Poraz Apač je izkoristila Pušča, ki je doma ugnala Tišino s 4 : 1, trikratni strelec je bil Nenad Horvat. Pušča je tako skočila na prvo mesto, ima 37 točk, Lipa na drugem mestu jih ima 35, Apače pa so sedaj tretje s 34 točkami. A že v naslednjem, predzadnjem krogu sledi nov veliki derbi, ko se bosta pomerila Apače in Pušča. Tekma bo v soboto, 2. junija, ob 17.30. Lipa bo ob istem času gostovala pri predzadnji Cankovi.

3dc736aa46ffac7c56ea2df129266c54

Lipa: Žalig, Kelenc, Granfol, Borovič kap., Benko, Hartman (Sušec, 67), Jerebic, Škafar (Breznik, 93), Tkalec (Meglič, 66), Gruškovnjak, Felicijan (Karničnik, 87). Trener: Cvetko Antolin.
Apače: M. Kuzmič, Potočnik, Novina, Sterniša. Mauko kap., D. Kuzmič, Senčar, Golob, Kozar (Sečko, 54), Čerič, Kučan. Trener: Zvonko Kurbus.