2. SNL: Nafta za zdaj upravičuje vlogo favorita

Tomo Köleš, 11. 8. 2018

V 2. krogu druge lige so nogometaši lendavske Nafte dosegli še drugo zmago, potem ko so v Dekanih premagali Jadran. Bilo je 1 : 2 (0 : 1), domači pa so si zabili tudi avtogol.

Jadran Dekani - Nafta 1903 1 : 2 (0 : 1)

Športni park Dekani, 200 gledalcev, sodnik: Bojan Tkalčič (Maribor).

Strelci: 0 : 1 Matošević (27, a. g.), 0 : 2 Vinko (56), 1 : 2 Petrovčič.

Rumeni kartoni: Stepančič; Živko, Roginić, Zeljko, Cvrtila.

Nogometaši Nafte so v svojem stilu prišli do novih treh točk na poti proti končnemu cilju. Medtem ko so igralci Jadrana v Dekanih zapravljali priložnosti, so bili Lendavčani bolj ekonomični in učinkoviti.

V 27. minuti jim je pri napadu pomagal tudi domači igralec Patrik Matošević, ki je spravil žogo v lastno mrežo, v 56. minuti pa je v vodstvo z 2 : 0 Nafto popeljal Vedran Vinko po lepi akciji lendavskega napada.

Številni napadi gostiteljev so le obrodili sadove v 81. minuti, ko so preko Aleksa Petrovčiča znižali na 1 : 2. A je to bilo premalo, da bi preprečili novo zmago Nafte, ki je s 6 točkami trenutno na tretjem mestu. Pred njo sta z enakim številom točk, a boljšo razliko v zadetkih, Drava in AŠK Bravo. V naslednjem krogu bo Nafta gostila Brda.

Nafta 1903: Raduha, Malešević, Novinič kap., Zeljko, Paku (Oštrek, 73), Živko, Vaš, Vinko, Cekovski, Leuštek (Cvrtila, 57), Roginić (Ploj, 76). Trener: Franc Fridl.

nogomet 2. SNL jadran dekani Nafta 1903 1 : 2