2. SNL: V Beltincih odjeknila petarda

Miha Šoštarič, 9. 9. 2018

V 6. krogu 2. slovenske nogometne lige so kar s 5 : 1 (1 : 1) premagali ljubljansko Ilirijo 1911.

beab9ad6ce86f2f8839008d5f6b0472c

Tokratni dvoboj je v beltinski športni park privabil borih 300 ljubiteljev nogometa, ki pa so v sončnem vremenu videli učinkovito predstavo domačega moštva, ki se je s tretjo zmago v sezoni povzpelo na visoko peto mesto (10 točk).

eebfe1db9f37ba828f28b3027a58ec9b

d0fa3bb12d4e255f41349b5246ea4a01
Veselje domačih navijačev.

Trener beltinske ekipe Zlatko Gabor tokrat ni mogel računati na Nina Bertalaniča in Mitjo Kosija, ki sta poškodovana, poleg povratnika v ekipo Jerneja Tkalca pa je na klop za rezervne igralce prvič v sezoni posadil Sama Žalika.

0b45386a3db903396eb81a9d3d877a76
Gabor je pred koncem tekme v igro poslal Jerneja Tkalca in Luko Ciglariča, ki sta se mu oddolžila z zadetkoma v 77. (Tkalec) in 81. (Ciglarič) minuti.

5386de855749d9da1996bce5d8f08d77
Domača začetna enajsterica.

172e249a6fdb73221c941d931cc7aa5a

Gostitelji so povedli v 10. minuti, ko je Mitja Mauko z leve strani prodrl v kazenski prostor, na njegovo močno podajo pa pravočasno pritekel Jernej Trstenjak, ki je dosegel svoj tretji zadetek. Gostje so odgovorili v 39. minuti, ko je s prostega strela z 20 metrov neubranljivo zadel Jaka Corn.

53c5092d5da1dd607ac40d15b92cb985

690f67929dc2e1fb43a4bc6b81707198

3c7ad7822dd10c5dc31c8bb5c5716fdd

V drugem polčasu je bila na igrišču le domača ekipa. V 51. minuti je Rok Ropoša zadel po izvrstni podaji Jana Kristla, tri minute pozneje pa je Ropoša z lobom premagal vratarja gostov Tonija Šiškovića za 3 : 1. Gabor je pred koncem tekme v igro poslal Jerneja Tkalca in Luko Ciglariča, ki sta se mu oddolžila z zadetkoma v 77. (Tkalec) in 81. (Ciglarič) minuti.

Beltinčani (v rumenem) so nadigrali Ilirijane.