Dan ameriškega nogometa: Štorklje nemočne proti srebrnim jastrebom

Tomo Köleš, 10. 9. 2018
Domače štorklje so na igrišče pritekle s slovensko zastavo.

Z otvoritvenim turnirjem v ŠRC Bakovci se je začela letošnja sezona druge slovenske lige ameriškega nogometa. Uvod ni bil uspešen za domače moštvo Murska Sobota Storks, ki je izgubilo z ekipo Ljubljana Silverhawks z 8 : 26.

V drugi ligi letos nastopajo štiri moštva. Tokrat ni več ekipe Slovenska Bistrica Werevolves, namesto nje pa se je po enoletnem premoru vrnilo okrepljeno moštvo Kranj Alp Devils, ki velja za favorita lige. To je potrdilo tudi v Bakovcih v prvi tekmi turnirja, v kateri je premagalo ekipo Žalec Gold Diggers z 20 : 17, a se je moralo, kot kaže izid, za zmago proti žilavim Žalčanom precej potruditi.

7654a97a4f34749626d4cac804cf6058
Kranj Alp Devils vs. Žalec Gold Diggers (v svetlejših dresih) 20 : 17.

Druga tekma turnirja med moštvoma Murska Sobota Storks in Ljubljana Silverhawks se je pred okrog 400 gledalci začela z več ceremonije. Domači igralci so na igrišče pritekli z zastavami, slovensko himno pa je zapela Betina Litrop.

A slovesno vzdušje ni preveč pomagalo štorkljam, ki so v igri naredile preveč napak, kar so srebrni jastrebi učinkovito izkoristili. Velik hendikep domačih je bil tudi ta, da nimajo kickerja in punterja (strelca z nogo), zato so imeli težave že pri nošenju žoge iz svoje končne cone. Brez nekoga, ki bi brcal žogo, bodo proti ostalim ekipam v ligi le stežka dosegali zmage.

6d7fd3de2c1a5c1d46277d1c3bfb1d3c
Murska Sobota Storks (v zeleno-črnih dresih) vs. Ljubljana Silverhawks 8 : 26.

Prvo tretjino v Bakovcih so dobili Ljubljančani s 6 : 0 (touchdown oz. zadetek in neuspešen poskus za 2 točki), drugo tretjino pa Sobočani z 8 : 6. Srebrni jastrebi so namreč dosegli še en touchdown in imeli neuspešen poskus za 2 točki, nato pa je imel pri domačih Janko Horvat uspešen "return" oziroma vračanje žoge v nasprotnikovo končno cono. Hitri Horvat (na 100 metrov teče 11,6) je s podobno akcijo kot lani proti volkodlakom iz Slovenske Bistrice tokrat znižal izid na 8 : 12.

a3ef63593bc61d75b0072152993fe2cd

Domači navijači so tako že upali na presenečenje, a po polčasu, v katerem so nastopile mažoretke, so v tretji tretjini Ljubljančani povsem zagospodarili na igrišču. Dosegli so še dva touchdowna ter imeli po en uspešen in neuspešen poskus za 2 točki. Tako so to tretjino dobili s 14 : 0, četrta pa se je končala z 0 : 0, kar je pomenilo zmago srebrnih jastrebov s 26 : 8.