Derbi druge lige prinesel remi

Tomo Köleš, 2. 9. 2018

V derbiju 2. SNL v Lendavi sta se Nafta in Drava pred kar 1200 gledalci razšli z 1 : 1. Ptujčani se s težkega gostovanja vračajo s točko, slednjo pa so si Lendavčani priborili le z desetimi igralci.

Nafta 1903 : Drava Dakinda Ptuj 1 : 1 (1 : 1)

Športni park Lendava, 1200 gledalcev, sodnik: Mihael Antič (Dekani).

Strelca: 1 : 0 Vinko (31), 1 : 1 Rešek (43).

Rumeni kartoni: Cvrtila, Leuštek, Roginić, Vinko; Vezjak, Rešek, Martić.

Rdeči karton: Živko (34) - Nafta 1903.

Čeprav je med kluboma od minule sezone vzcvetelo že pravo rivalstvo in sta si oba želela zmage ob začetku srečanja, sta glede na potek dogodkov oba lahko zadovoljna z medsebojnim remijem na koncu. Drava zato, ker je dobila točko na težkem gostovanju, kljub temu da je bila bližje vsem trem točkam kot Nafta, Lendavčani pa zato, ker so že od 35. minute naprej igrali brez izključenega Žige Živka.

536c2bfa7cf8dad9c0c8221e31e29642
Trener Nafte Franc Fridl je pobesnel ob izključitvi Živka, dokler ga ni opozoril sodnik Mihael Antič.

Leon Leuštek je že v 14. minuti zadel zunanji del vratnice, Nafto pa je v vodstvo povedel Vedran Vinko s svojim skupno četrtim zadetkom.

aabd140c7c6a2c8cd09820883998b28a
Vedran Vinko je zadel v 31. minuti.

Najprej je z daljave močno streljal Damir Zeljko, vratar Aleksander Šeliga je žogo s težavo odbil v vratnico, od te pa se je odbila nazaj do Vinka, ki jo je z diagonalnim strelom po tleh poslal v bližnji vratarjev kot - 1 : 0.

b72dd3474a5750b8a1ec40e204c8c907
Veselje igralcev Nafte ob golu Vinka.

A v 34. minuti je na lendavsko polovico pobegnil hitri Matthias Fanimo, Živko pa ga je zaustavil tako, da mu je od zadaj stopil na gleženj in ga podrl. Sodniku ni preostalo nič drugega, kot da je lendavskemu branilcu pokazal direktni rdeči karton.

e7c432b866a3816dce0f32769005c8cf
Osuplost nogometašev Nafte ob rdečem kartonu za Živka.

Tako je Drava izenačila že v 43. minuti. Z desne strani je odlično podal Rok Pirtovšek, Mitja Rešek pa je s strelom z glavo žogo zabil v mrežo - 1 : 1. To je bil izid prvega polčasa in na koncu tudi celotnega srečanja.

a8ebc283902d5d03c89f0a1a9db8e9e4
Veselje igralcev Drave ob izenačujočem golu Mitje Reška.

V drugem delu je namreč mrežo domačih reševal spet izjemno razpoloženi vratar Florijan Raduha, največkrat v dvobojih s Fanimom. Ta je imel kar štiri lepe priložnosti, največjo v 87. minuti, ko je po izgubljeni žogi Denisa Cekovskega sam prodrl pred vrata, a kar v dveh poskusih ni uspel premagati Raduhe.

ed934008b1e3a5c12d3497df109e5b5b
Kapetan Nafte Mitja Noviniič odbija pred Martićem in Matejem.

Tri minute pred tem je imela najlepšo priložnost Nafta, ko se je po izvrstni hitri kombinaciji Paku - Ploj - Vinko Alen Ploj prav tako sam znašel pred vrati Šelige, a je streljal čez gol.

02b71d5d8896b76a066eb3b10d087c3d
Denis Vezjak in Dino Cvrtila v skoku.

Drava je imela skupno na tekmi 9 strelov v okvir vrat, Nafta pa 4. Posest žoge je prav tako pripadla Ptujčanom (Drava 59, Nafta 41 odstotkov), zato le-ti lahko malce bolj žalujejo za zapravljenimi priložnostmi, vendar vseeno lahko lepo živijo s točko pred nadaljevanjem prvenstva.

5806f167bec5bef6888429d0e6ec6754
Jaka Bizjak najvišji v skoku.

Sedaj nobena ekipa v drugi ligi ni več stoodstotna, saj je tudi Bravo včeraj le remiziral pri Rogaški (1 : 1). Na lestvici vodi Bravo, druga je Nafta (oba imata po 13 točk), Dob je tretji (11), Drava pa četrta (10). V naslednjem krogu Nafta gostuje v Postojni, Drava pa doma pričakuje Krko.