Festivali nogometa v Bratoncih, Odrancih in Murski Soboti

Tomo Köleš, 14. 6. 2019
Festival nogometa v Bratoncih.

Medtem ko v soboški Fazaneriji vsako soboto poteka turnir Ford Avto Rajh Open 2019, je bil v Bratoncih in Odrancih festival nogometa.

Na drugem turnirju Avto Rajh Open 2019, ki je bil za starostno kategorijo U13, je sodelovalo dvanajst ekip iz Avstrije, Madžarske, Hrvaške in Slovenije. V finalu so Domžale premagale avstrijski GAK iz Gradca s 4 : 0, na srečanju za tretje mesto pa so mladi nogometaši Mure ugnali Aluminij iz Kidričevega z 2 : 1.

Od preostalih pomurskih ekip je bil Ljutomer osmi, kombinirana ekipa Slatine Radenci in Veržeja enajsta, Puconci pa dvanajsti. To soboto in nedeljo, 15. in 16. junija, bosta v Fazaneriji še tretji in četrti turnir Avto Rajh Open 2019. V soboto bodo tekmovale selekcije U8, U10 in U12, v nedeljo pa selekcije U7, U9 in U11.

e31ba61fd2b6c94203bf7581df1dc505

V Bratoncih pa je bil dvodnevni sklepni festival Medobčinske nogometne zveze (MNZ) Murska Sobota za selekcije U7, U9 in U11. Turnirja se je udeležilo skupno 545 igralcev in igralk. Množično pa je bilo tudi na sklepnem festivalu nogometa Medobčinske nogometne zveze Lendava, kjer so bili prav tako odigrani turnirji selekcij U7, U9 in U11.