Final four: Starejše pionirke Pomurja izpustile finale iz rok

Tomo Köleš, 4. 5. 2018

V drugi polfinalni tekmi sklepnega turnirja starejših pionirk (U15) v Murski Soboti so košarkarice Pomurja izgubile proti ekipi Akson Ilirija A z 48 : 54, potem ko so vodile večji del drugega polčasa.

V dvorani OŠ I ta petek in v nedeljo poteka še en sklepni košarkarski turnir oz. final four, tokrat za starejše pionirke U15. Domače igralke ŽKK Pomurje se niso uvrstile v finale, potem ko so izgubile proti ljubljanskim košarkaricam. Čeprav so Sobočanke dobile prvi del s 25 : 23 in vodile večji del drugega polčasa, so vodstvo izpustile iz rok proti koncu tekme, ko so igralke Aksona Ilirije v zadnjih 15 sekundah še povečale končni izid. Pomagalo ni niti 18 točk in 5 asistenc Blaže Čeh ter 15 skokov Aneje Stojko in 15 točk Mie Žekš.

c890ec4b65abb1a16ffde9c547bf1a6f
Domače igralke so vodstvo izpustile iz rok proti koncu tekme.

Res pa je, da vodstvo domačink v drugem delu v glavnem ni bilo z veliko razliko, ampak je znašalo največkrat od dve do pet točk prednosti. A občutek ostaja, da so Pomurke tokrat izpustile veliko priložnost. Tako se bodo v nedeljo ob 17. uri v boju za tretje mesto pomerile z ekipo Felix Zasavje, ki je v prvi polfinalni tekmi sklepnega turnirja izgubila s kranjskim Triglavom s 77 : 50. Finale, kjer se bosta srečala Triglav in Akson Ilirija, bo v nedeljo ob 19. uri.

16aa52b712d23bd143f51a0ba5897837
(U15) ŽKK Pomurje - Akson Ilirija A 48 : 54.

bb0423844233f86a4a8b12a2ba1d4700

f87ee56e5b4689bbcce525b295b9c65e

681f41dcc2d0cd23d853aa7c9912613d
V dvorani OŠ I Murska Sobota: (U15) ŽKK Pomurje - Akson Ilirija A 48 : 54.

5e0932c267f85a05325d0e161d06e0cf

fd2d7fd210953b9e2ccd0bacefff9d3c

košarka final four MURSKA SOBOTA U15 starejše pionirke ŽKK Pomurje Akson Ilirija