Vestnik, 16. 5. 2020
Arhiv Radenske
Maraton treh src je letos potekal malo drugače.
Aktualno

Tekači Maratona treh src so traso pretekli v virtualni obliki. Z inovativnim maratonom so organizatorji želeli ohraniti neprekinjeno tradicijo tekaške prireditve, ki velja za najstarejšo v regiji. Virtualni tek je ob 9. uri, prek družbenih omrežij naznanila startna pištola v Radencih.

Tradicija je ostala neprekinjena, saj so bistvo maratona tekači pokazali povsod po Sloveniji. Tako je srčnost premagala virus in vsi tekači po Sloveniji so postali zmagovalci. V času, ko so tekaške prireditve močno okrnjene, so organizatorji izpeljali virtualni dogodek.

maraton-treh-src, radenska, virtualni-maraton

»Čeprav smo 40. Maraton treh src prihranili za drugo leto, naših srčnih tekačev nismo hoteli prikrajšati za izkušnjo, ki jo z nami zvesto doživljajo že 40 let. To je svojevrstven občutek, ki ga poznajo naši aktivni udeleženci, navijači in konec koncev tudi občani Radencev,« je povedal Boštjan Gerlec, predsednik organizacijskega odbora Maratona treh src.

Dejan Berič, Igor Škrinjar, Zlatko Rajh in Boštjan Primožič so odtekli maratonsko razdaljo na parkirišču hotela Radin. Premagali so kar 132 krogov. 10-kilometrsko razdaljo krog po tradicionalni trasi je odtekel bivši predsednik organizacijskega odbora Sašo Zidar.

maraton-treh-src

»Zanimivo je bilo spremljati podvig in priznati moram, da je bilo preštevanje krogov skoraj tako velik izziv kot dejanski tek,« se je na koncu pošalil Marko Pintarič, sekretar organizacijskega odbora Maratona treh src. »Pa vendar je dosežen čas 4 ur in 19 minut  hvale vreden in čestitam fantov za uspešno opravljen izziv današnjega dne,« še dodaja Pintarič.