(FOTO) Nafta: Roginić skočil v strelsko vesolje

Tomo Köleš, 26. 4. 2018
Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Nafte so v 25. krogu druge lige spet visoko zmagali, proti Rogaški je bilo 4 : 1, Marko Roginić pa je dosegel nov "hat-trick" in pobegnil daleč naprej.

Nafta 1903 - Rogaška 4 : 1 (1 : 1)

Športni park Lendava, 350 gledalcev, sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika).

Strelci: 1 : 0 Roginić (13), 1 : 1 Šlogar (25), 2 : 1 Roginić (56), 3 : 1 Leuštek (72), 4 : 1 Roginić (89).

Rumeni kartoni: Hustić, Horjak, Čuček - vsi Rogaška.

Nafta je v svojem športnem parku dosegla pričakovano zmago v srečanju z Rogaško, ki še ni rešila skrbi za obstanek, so pa Lendavčani šele v drugem polčasu odločili vprašanje zmagovalca. Začelo se je sicer pričakovano. Že v 13. minuti je z desne strani poslal predložek Vedran Vinko, rojeni napadalec Marko Roginić pa je hitro reagiral in spravil žogo s počasnim strelom v mrežo - 1 : 0.

1e48f17285755c193145a812fa78beee
Leon Novak
Vedran Vinko je bil asistent pri prvem zadetku.

Sledilo je krajše obdobje pritiskov Nafte, vendar je ravno potem, ko je imela novo priložnost in je Roginić preskočil žogo, ker je mislil, da je nekdo za njim, Rogaška pobegnila v hiter protinapad, ki ga je z natančnim strelom po tleh zaključil Marko Šlogar - 1 : 1. Ta zadetek je zamajal Nafto, ki se je s svojo malce zmedeno obrambo mučila, da je ubranila pogumnejše napade gostov, in tako se je z neodločenim izidom končal prvi del.
V drugem polčasu pa je prišla iz slačilnic spet samozavestna Nafta, podobna tisti v drugem delu v Ljubljani proti Iliriji. Trener Franc Fridl je v igro poslal tokrat rezervista Mitjo Noviniča in Leona Leuštka in to se je kmalu obrestovalo. V 56. minuti je po levi strani pobegnil Marko Malešević, podal v kazenski prostor, kjer je ob drugi vratnici najvišje skočil Roginić in z glavo dosegel svoj drugi zadetek - 2 : 1. V 72. minuti je Malešević, ki je bil nenehna nevarnost na boku, izvajal spet kot z leve strani, tokrat je bil v skoku najvišji Leuštek in žogo z glavo poslal v mrežo - 3 : 1. Tu je bilo jasno, da bodo Lendavčani vknjižili nove tri točke, kar je pred koncem srečanja potrdil Roginić. Ko ti namreč gre, ti gre vse. Malešević je spet z leve strani skušal podati v sredino kazenskega prostora, žoga pa se je od gostujočih branilcev odbila k drugi vratnici na noge domačemu napadalcu, ki jo je samo spravil za golovo črto - 4 : 1.

10bf2081f671d0d88be726c32aed67c0
Leon Novak
Marko Roginić je spet dosegel "hat-trick".

To je bil že deseti zadetek Roginića v zadnjih treh tekmah, skupno pa jih je dal doslej že 20 in je daleč naprej na vrhu lestvice strelcev. Na drugem mestu je namreč Murin Luka Bobičanec, ki je doslej dosegel skupno 15 golov. Sedaj Nafto v nedeljo ob 13.15 čaka ena od najpomembnejših tekem, gostovanje pri ptujski Dravi v neposrednem boju za drugo mesto, ki vodi v kvalifikacije za prvo ligo.

Nafta 1903: Raduha, Šeruga, Osmanaj, Malešević, Zeljko, Ilić (Leuštek, 46), Oštrek, Cekovski (Novinič, 46), Živko (Monjac, 73), Roginić, Vinko kap. Trener: Franc Fridl.

0c4259d31b2f10f23d8308358772878e
Leon Novak
Vedran Vinko je bil tokrat kapetan Nafte.

3da4053b2f47354f4f5d73451326077a
Leon Novak
Sodnik Asmir Sagrković iz Vrhnike je vse tri rumene kartone pokazal igralcem Rogaške.