(FOTO) Nafta zapravila prvo priložnost, da preskoči Dravo

Tomo Köleš, 14. 4. 2018
Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Nafte so imeli v 23. krogu v lendavskem športnem parku priložnost, da z zmago izrinejo Dravo z drugega mesta druge lige. A končalo se je prav obratno: izgubili so z 1 : 2.

Nafta 1903 - Kalcer Radomlje 1 : 2 (0 : 1).
Športni park Lendava, 300 gledalcev, sodnik: Slavko Vinčič (Maribor).
Strelci: 0 : 1 Barukčič (22), 0 : 2 Grvala (69), 1 : 2 Roginič (91).

Dolgi uspešni lendavski niz na domačem terenu se je končal. Zaključilo ga je kakovostno moštvo Kalcerja iz Radomelj, ki je tudi brez svojega poškodovanega najboljšega strelca Anela Hajrića vedelo, kaj hoče, predvsem pa je bilo bolj konkretno in učinkovito v napadu. To je bil obračun ekip, ki upravičeno zasedata tretje in četrto mesto na lestvici, le da je Nafta tokrat v prvem polčasu prikazala eno svojih slabših in nepovezanih iger. Gostje so že takoj na začetku nakazali, da bodo zelo nevarni za vrata domačih. Povedli bi lahko že v 5. minuti, ko je Luka Cerar po dvojni podaji prodrl pred vratarja in streljal, vendar je Florijan Raduha s hitrim iztekanjem ubranil in odbil žogo. V 10. minuti je nevarno streljal Igor Kondič, žoga pa je le za las zgrešila vrata Nafte. Tisto, kar se je nakazovalo, se je zgodilo v 22. minuti. Kot z leve strani je izvajal Ernest Grvala, žoga je preletela celotno lendavsko obrambo in tudi vratarja Raduho, in prišla do povsem neoviranega kapetana Kalcerja Igorja Barukčiča, ki jo je z glavo mirno pospravil v mrežo - 0 : 1. Mreža na drugi strani se je sicer zatresla v 34. minuti, ko je po kombinaciji Mitje Noviniča in Vedrana Vinka od blizu zadel Liridon Osmanaj, vendar je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V 45. minuti je tokrat slabemu Leonu Šerugi žogo odvzel Kondič in lepo zaposlil prodirajočega Robija Jakovljeviča, ki je z diagonalnim strelom le za malenkost zgrešil domača vrata in zapravil veliko priložnost za povišanje vodstva. To bi skoraj kaznovala Osmanaj, ki si je priboril žogo pred kazenskim prostorom gostov, in vtekajoči Marko Roginić, vendar je njegov strel ubranil David Adam.

97ae16fec3af7d83e59ff291500f2740
Radomljani so povedli 1 : 0 v 22. minuti po strelu z glavo.

V drugem delu je Nafta zaigrala bolje, odločneje in agresivneje, ustvarila si je več priložnosti, ki pa jih ni znala izkoristiti. Na drugi strani je bil bolj konkreten Grvala, ki je v 69. minuti zadel iz odlično izvedenega prostega strela - 0 : 2. Kljub pritisku domači niso uspeli narediti ničesar vse do 91. minute, ko je vendarle zadel Roginić - 1 : 2. A to je bilo premalo in prepozno.

a2a6d96a009cb3803a131d18b606de60
Marko Roginić je znižal na 1 : 2 v 91. minuti, vendar je bilo to premalo in prepozno,

Lendavčani so tako zapravili prvo priložnost, da bi že prehiteli Dravo na drugem mestu, za katero zaostajajo dve točki. Naslednjo priložnost bodo imeli že v torek ob 19. uri, ko bodo v zaostali tekmi 21. kroga gostili kranjsko Zarico.
Nafta 1903: Raduha, Živko ru., Šeruga (Vöröš, 46), Novinič kap., Malešević, Osmanaj ru. (Monjac, 64), Leuštek, Vinko, Zeljko, Roginić, Oštrek (Cekovski, 83). Trener: Franc Fridl.

a7479faf10afe0bf5f06a510b91fe178
Trener gostov Nermin Bašić je tokrat odlično pripravil svoje moštvo.

a086aabd1b5bf081ad409fcd873f19b1
Domači privrženci in privrženke so le s težavo sprejeli dejstvo, da bo Nafta po dolgem času doživela poraz na svoji zelenici.