(FOTO) Ormožani brez finala, danes za 3. mesto s Koprom

I.B., 22. 4. 2018
Aleš Cipot/fotolens.si
Ormožanom ni uspelo premagati Krke.
Aktualno

V ljutomerski dvorani ŠIC sta včeraj potekali polfinalni rokometni tekmi sklepnega turnirja Pokala Slovenije. V prvem obračunu so se pomerili rokometaši Krke in Jeruzalem Ormoža, v drugem pa Kopra 2013 in Celja Pivovarne Laško. V današnji finale so se uvrstili Novomeščani in Celjani.

Gostitelji sklepnega turnirja, rokometaši Jeruzalem Ormoža, so se tri četrtine obračuna dobro borili za finalno vstopnico, nato pa slabih 15 minut do konca popustili. Takrat je rokometašem Krke uspel delni izid 9 : 0, Ormožani pa 11 minut niso uspeli zadeti. Na koncu je bil rezultat 37 : 28. Ormožani so imeli vseskozi glasno podporo s tribun, ki so bile do konca zapolnjene.

df7fd2b01587671e9058cb38069793ee

97cb76e08f65c53ab54130afb1a26e67

0bd6d75e4dd64ef5e0cfbe966c6ac26f

Druga tekma se je končala z izidom 27 : 29, Celjani pa so vodili cel čas. V drugem polčasu so imeli že prednost šestih golov. To so rokometaši Kopra, ki jih je vodil Veselin Vujović, slovenski reprezentančni selektor, sicer uspeli zmanjšati, a zares ogroziti celjskega vodstva jim ni uspelo.

c9dcc728446a80eb2a7dd67c6b3e1f42
Navijači so vso tekmo bučno podpirali Ormožane.

Danes ob 15.00 bo najprej tekma za 3. mesto med Jeruzalem Ormožem in Koprom 2013, ob 18.00 pa se bosta RK Celje Pivovarna Laško in MRK Krka udarila za naslov pokalnega prvaka. Ormožani so v preteklih letih že dvakrat prejeli bronasto medaljo v pokalnem tekmovanju, morda jim bo to danes uspelo tretjič.