Končni izid : Rudar Velenje - Mura 3 : 2 (2 : 1)

V. T., 13. 8. 2018
Velenjska tribuna v pričakovanju tekme Rudar-NŠ Mura.

Na mestnem stadionu ob jezeru v Velenju se je odvila nogometna tekma prve lige med Rudarjem Velenje in Muro.

Muraši so v Šaleško dolino odpotovali na krilih nedeljske zmage, ko so v Fazaneriji napolnili mrežo Domžal. Dvakratni državni prvak se je domov vrnil s petimi zadetki v svojem golu. Varovancem trenerja Anteja Šimundže pa je po nadaljevanju niza neporaženosti gotovo zrasla samozavest.

Znana je že začetna postava Mure:
Šafarić, Kous, Peričić, Bošković, Šturm, Kozar, Lorbek, Kouter, Šušnjara, Bobičanec, Sirk. Rezerve: Nevistić, Kurbus, Karničnik, Pucko, Maruško, Horvat in Maroša.

3b64260c18e1f9acc9055a6115601cea
Rudar-NŠ Mura

Mura ob Mariboru in Gorici v treh krogih še ni okusila poraza, pet točk pa je trenutno dovolj za četrto mesto.
Črno-beli so dobro formo potrdili tudi med tednom, ko so dobili finalno tekmo pokala MNZ Murska Sobota. V obračunu z ekipo Grada, ki nastopa v 3. SNL vzhod,so zaigrali predvsem tisti nogometaši, ki v prvenstvu ne dobijo veliko priložnosti.
Murašem po krstni prvoligaški zmagi gotovo ne bo manjkalo motiva, saj bodo želeli uspešno serijo podaljšati tudi v gosteh pri Rudarju, ki bo napadal prvo zmago sezone.

d6cc27bd42350d7bdd88070e2229c7a2

Rudar in Mura tako danes igrata prvo medsebojno srečanje, a to ni prvo gostovanje Sobočanov v Velenju.
Postava Rudarja: Pridigar, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Hrubik, Bolha, Pišek, Solomun, Djair, Tučić, Radič, Trener: Marjan Pušnik.
Sliši se že glasno navijanje soboških navijačev: "Mura, Mura!"
6': Gol 1 : 0 - Anže Pišek je izvajal prosti strel z daljave z desne strani, žoga pa je presenetila vse, tudi vratarja Mure Deana Šafarića in končala v njegovi mreži.
13' Gol 2 : 0 - Hrubik je lepo podal z leve strani, prenizek je bil Peričić, Milan Tučić pa je z glavo iz bližine zabil žogo v mrežo.
21': rumeni karton Pušaver (Rudar).
32': GOOOOOL Rok Sirk 2 : 1 - Po boljši igri in pritisku Mure je po lepi kombinaciji Šturma, Bobičanca in Sirka slednji s strelom po tleh premagal dotlej izjemno razpoloženega vratarja Marka Pridigarja.
37': Sirk je po podaji Kousa še enkrat spravil žogo v mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.
41': rumeni karton Radić (Rudar).
44': Prav neverjetno. Še en razveljaven zadetek Mure zaradi nedovoljenega položaja. Tokrat je po podaji Šturma z leve strani z glavo zadel Kouter. A zaman.
45' Konec prvega polčasa - 2 : 1. Slab začetek Mure, po 25. minuti pa je bila absolutno boljši nasprotnik in celo trikrat zatresla mrežo Rudarja, a sta bila kar dva gola razveljavljena zaradi ofsajda. Žal upravičeno.
46': Začetek drugega polčasa. Menjava pri Rudarju: iz igre Solomun, v igro Muić.

13b9032bed5de773f8d19fb36ae93f21

6b215b843c7d696bde6ef5f69e1f5b82

1610c2313540f1e8a8504be2b3256c5f

ca78afbf2f68315d7560c9b991962b49

ab5de51cf218da6818818fa3d1a63d25

54': Gol 3 : 1 Dominik Radić. Po izgubljeni žogi Bobičanca, ki je na sredini povsem nepotrebno poskušal podati s peto, je Rudar izpeljal hiter protinapad, pri katerem je žoga najprej preskočila Šafarića, Radić je najprej v skoku z nogo zadel prečnik, svoj odbitek pa je ležeč na tleh z glavo spravil v mrežo.
61': rumeni karton Pišek (Rudar).
62': Menjava pri Rudarju: iz igre Radić, v igro Vodeb.
68': Dvojna menjava pri Muri: iz igre Bobičanec in Šušnjara, v igro Karničnik in Maruško.
76': Še tretja menjava pri Muri: iz igre Kozar, v igro Maroša.
78': Zadnja menjava tudi pri Rudarju: iz igre Djair, v igro Šantek.
81': GOOOOL 3 : 2 Rok Sirk iz enajstmetrovke. Domači branilec je na robu kazenskega prostora spotaknil Šturma, ki je z zadržkom padel, sodnik Nejc Kajtazović pa je pokazal na belo točko. Čeprav sta želela najstrožjo kazen izvajati Maroša in Kouter, je žogo vzel Sirk in zanesljivo izvedel strel z enajstih metrov.
87': rumeni karton Muić (Rudar).
90': Kouter zadeva prečnik. Mura pritiska.
91': rumeni karton Lorbek (Mura). Rudar zavlačuje, Mura poskuša s streli. Štiri minute dodatka.
92': Odličen strel Maruška po podaji Lorbka, Pridigar brani z izvrstno parado.
94': Nevaren strel Maroše po tleh, spet brani Pridigar.
94': Konec tekme. Poraz Mure s 3 : 2, čeprav si je po prikazanem zaslužila točko, kar priznavajo tudi njeni navijači v Velenju z glasnim skandiranjem. Škoda zaradi povsem nepotrebnega gola v 54. minuti, ki je zelo otežil možnosti črno-belih za izenačenje, čeprav so poskušali vse do konca tekme. Igralci Rudarja, ki so se prejšnji teden okrepili, so si vidno oddahnili.