Kvalifikacije za 2. SNL: Beltinci le remizirali z Bledom

Tomo Köleš, 3. 6. 2018
Nataša Juhnov
Beltinci le remizirali z Bledom

V prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v 2. SNL sta se v Beltincih Lušt Beltinci in Bled Hirter razšla z 1 : 1. Žal pa so na potek srečanja spet vplivale sporne sodniške odločitve.

Lušt Beltinci - Bled Hirter 1 : 1 (1 : 1)

Športni park Beltinci, 800 gledalcev, sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana).

Strelca: 1 : 0 Mauko (19), 1 : 1 Pašić (19).

Rumeni kartoni: Trstenjak, Kosi, Tkalec, Kristl; Trelc, Pašić, Grašič.

Rdeči karton: Kosi (45) - Lušt Beltinci.

Nogometaši Beltinec so se znašli v nezavidljivem položaju po prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v 2. SNL, saj so na domačem igrišču le remizirali 1 : 1 z moštvom Bleda Hirterja, zmagovalcem 3. SNL center. Povratno srečanje bo v sredo, 6. junija, ob 17. uri na Bledu, pri klubu iz Beltinec pa pripravljajo tudi avtobusni prevoz za navijače.
Kljub remiju pa Beltinci sploh niso igrali slabo, še posebej ob začetku tekme, ko so pogumno pritisnili na vrata gostov. Že v 4. minuti je imel veliko priložnost kapetan Jernej Tkalec, ki je sprožil pod prečnik, a preveč po sredini, tako da je gostujoči vratar Filip Peruško žogo lahko odbil v kot. V 10. minuti pa 1 : 0 za Beltince. Pred kazenskim prostorom gostov si je žogo priboril Rok Ropoša in jo podal v sredino do Mitje Mauka, ta pa je bil s strelom pod prečnik natančen.

Blejčani so izenačili v 19. minuti, ko so izvedli hitra protinapada. Po prvem je po strelu Ladislava Stanka domači vratar Domen Zver žogo še ukrotil, po drugem pa je bil po podaji Morena Remškarja z desne strani in strelu Armina Pašića z glavo nemočen - 1 : 1. V 40. in 41. minuti sta z daljave nevarno streljala kapetan gostov Boštjan Gaberšček oz. Jernej Trstenjak v domači vrsti, v 45. minuti pa je na sceno stopil sodnik Rade Obrenović iz Ljubljane, ki je že pred tem pokazal tri rumene kartone Beltinčanom.
Ob kotu za Bled je prišlo do prerivanja v kazenskem prostoru, kjer je najprej gostujoči igralec Rok Grašič odrinil branilca domačih Nina Bertalaniča, ki je vrnil z udarcem. Po prerivanju več igralcev je Obrenović k sebi poklical drugega branilca Beltinec, namreč Mitjo Kosija, ki je bil od vsega dogajanja najbolj oddaljen, in mu pokazal direktni rdeči karton, čeprav je Kosi že imel rumeni karton od prej. Domači steber obrambe je tako postal nič kriva tragična figura, saj je v igro vstopil šele v 33. minuti namesto poškodovanega Jana Hartmana, pred koncem prvega polčasa pa je bil že izključen. Grašiču je Obrenovič pokazal le rumeni karton.

10da2c758f63b8a0270a2321d4453571
Na žalost je sodnik Rade Obrenović določil potek srečanja z izključitvijo Mitje Kosija.

Beltinčani so tako ves drugi polčas odigrali z igralcem manj, a so vseeno poskušali doseči zmagoviti zadetek, čeprav so včasih viseli na nitki, da tudi sami dobijo gol. V največji priložnosti se je v 57. minuti znašel Tkalec, ko je dvakrat poskusil z levico, a so na koncu Blejčani žogo odbili v kot. Gostje pa so v 63. minuti zadeli vratnico, po kotu Grašiča je z glavo streljal Stanko. Ta je še enkrat nevarno poizkusil v 86. minuti, a se je izkazal Zver, ki je odbil žogo v kot. Po zaključnem pisku so si nogometaši ene in druge ekipe spet "skočili v lase", tako da so jih sodniki komaj razdvojili. Kako razburjena je bila domača publika ob še nekaterih dvomljivih odločitvah Obrenovića, priča žaljivo skandiranje v 52. minuti.

a8a7ee2e964a41f23a0d3f9873bba3a0
Domači navijači so bili zaradi sojenja med tekmo zelo razkurjeni.

V drugem kvalifikacijskem paru je bil v soboto znan že končni zmagovalec. To so Bilje, ki so že med tednom doma premagale Dravograd z 2 : 1, zdaj pa so v Dravogradu iztržile remi 0 : 0. V prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v prvo ligo pa je Drava na Ptuju izgubila s kranjskim Triglavom z 1 : 2, čeprav je prva povedla. V 14. minuti je bil strelec nekdanji igralec Mure Mitja Rešek. V 62. minuti je izenačil David Zec, v 81. minuti pa je zmago gostom prinesel Matej Poplatnik s strelom iz enajstmetrovke. Tudi na Ptuju so se domači navijači zelo pritoževali nad sojenjem (sodil je Matej Jug iz Tolmina), saj naj bi po njihovem mnenju Kranjčani dosegli svoj prvi gol iz prepovedanega položaja, drugega pa iz kazenskega strela, ki naj bi bil dosojen povsem neupravičeno.

13333b870fd00cc41fa1b9e368a8a512
Tekmo v Beltincih je spremljalo 800 gledalcev.

Lušt Beltinci: Zver, Apatič, Kotnik, Šnajder, Trstenjak, J. Hartman (Kosi, 33), Ropoša (Ž. Hartman, 65), Mauko (Pavel, 84), Tkalec kap., Bertalanič, Kristl. Trener: Zlatko Gabor.
Bled Hirter: Peruško, Varl, Fermišek, Gaberšček kap., Udrih, Trelc (Dimitrov, 74), Remškar (Zajšek, 83), Pašić, Stanko, Grilc, Grašič (Križaj, 88). Trener: Aleš Dolinar.

46ef2ff67add558017456da913e5ea3e
Trener Beltinec Zlatko Gabor je lahko zadovoljen z borbenostjo svojih igralcev, s sojenjem pa nikakor ne.

18f258fc18430ec92c4abf1e16fa7845
Jernej Tkalec in Mitja Mauko sta bila najnevarnejša napadalca v domači vrsti.

a2695796141ae05b3d0da9d392208d71
Tkalec je imel veliko priložnost za zadetek tudi v drugem delu.

28e0baa1b31e28be8588a1f7915c47e9
Tudi Jan Kristl se je znašel na seznamu porumenelih.

57cbe6465f995c5e9e0f45f5638c9791
Rok Ropoša je bil asistent pri zadetku Beltinec, potem ko je ukradel žogo gostom.

a7ea2302321baaad722c480f61f6ac5f
Mitja Mauko je zadel za 1 : 0.

Mitja Mauko je zadel v 10. minuti, pred tem pa je bil nevaren za vrata gostov Jernej Tkalec.
nogomet kvalifikacije za 2. SNL beltinci bled 1 : 1