Vestnik.si, 2. 10. 2021
Arhiv Meteorplast ŠIC bar
Aktualno

V 4. krogu 1. SFL je Meteorplast ŠIC bar z 8 : 2 (3 : 0) premagal Oplast.

Včeraj (petek) se je z dvoboji 4. kroga nadaljevalo državno prvenstvo 1. slovenski futsal ligi. Ljutomerski Meteorplast ŠIC bar se je v dvorani ŠIC Ljutomer pomeril z Oplastom iz Kobarida in zabeležil prvo zmago v sezoni. Prleki so slavili z 8 : 2 (3 : 0) in se po nepopolnem 4. krogu zavihteli na visoko 3. mesto (5 točk).

futsal, meteorplast-šic-bar
KMN Meteorplast ŠIC bar

Domači trener Tomislav Novak je imel pred dvobojem veliko težav, saj sta Miha Prijol in Toni Kovše, ki sta branila vrata ljutomerskega moštva, poškodovana, zato je na vrata postavil kar 31-letnega Andreja Fajfarja, ki drugače skrbi za pripravo vratarjev. Fajfar je svoje delo izvrstno opravil in s svojimi obrambami spravljal v obup gostujoče igralce, ki so do prvega zadetka ljutomerske ekipe imeli svoje priložnosti, a jih niso izkoristili. Ko je Aljaž Goznik v 14. minuti dosegel vodilni zadetek, se je gostujoča barka pričela potapljati. Do odhoda na odmor sta vodstvo na 3 : 0 povišala kapetan Kristian Škerget in Aljaž Ruis.

Izvrstna predstava domače ekipe se je nadaljevala v drugem polčasu, zmagovalec pa je bil odločen v 25. minuti, ko so dosegli kar tri zadetke v eni minuti. Dvakrat je gostujočega vratarja Nika Logarja premagal Adrijan Trstenjak, enkrat pa Rok Šnofl. Gostje so uspeli preko Andreja (28) in Mateja Mohoriča (32) znižati zaostanek, a je ob igri gostov z vratarjem v polju dvakrat za domače zabil še 17-letni Alen Ruis (36, 37) in veliko veselje v domačem taboru se je lahko začelo. Oplast je tekmo končal brez Andreja Mohoriča, ki je v 37. minuti prejel drugi rumeni karton. Meteorplast ŠIC bar bo v naslednjem krogu gostoval na Ptuju, tekma pa bo v petek, 8. oktobra.