Mladi judoisti posegli po najvišjih mestih

I.B., 16. 4. 2018
Judo Klub Murska Sobota
Za pomurskimi judoisti je uspešen vikend.

Na Ptuju sta bili minuli vikend dve tekmovanji v judu. Najprej mednarodni judo turnir za Pokal Ptuja, nato pa še Odprto državno prvenstvo za kategoriji U-8 in U-10. Na obeh prizoriščih so nastopili tudi pomurski judoisti, ki so dosegli kar nekaj uvrstitev na najvišje stopničke.

Odprto državno prvenstvo

Tekmovanja se je udeležilo slabih 200 judoistov in judoistk.

Iz Judo kluba Štorkljice Murska Sobota so judoisti v starostni skupini U-10 dosegli naslednje rezultate: Bor Patrik Burjan je postal državni prvak, Keanu Švenda pa državni podprvak v kategoriji do 30 kilogramov. Mai Borovič je v kategoriji do 38 kilogramov osvojil 2. mesto, Nil Temlin pa je bil 7. v kategoriji do 27 kilogramov.

6038c5185ba2f159ec1ff61dde1df592
Judo Klub Štorkljice

V obema starostnima kategorijama so nastopili tudi tekmovalci iz Judo kluba Klima center Tratnjek iz Beltinec. V mlajši skupini je Vid Aleks Vučko odprto državno prvenstvo končal na 3. mestu, Nikša Peršič pa je bil 5. V kategoriji U-10 je Štefan Granfol (do 50 kg) osvojil naslov državnega podprvaka, Jernej Granfol (do 34 kg) pa je bil 5.
Športniki iz Judo kluba Lendava so v kategoriji U-8 dosegli naslednje rezultate: 2. mesto je pripadlo Alini Halas in Jaši Čeleš, 3. je bil Oto Podgorelec, 5. pa Nejc Virag. V Kategoriji U-10 pa je bila Lea Luna Kardoš 2., Domen Tian Horvat 3., 5. mesto pa sta osvojila Naj Recek in Miha Čeh.

db6d519ee3e99f74883697e6ce19e290
Judo Klub Lendava

Judo turnir za Pokal Ptuja 2018
V športni dvorani Center na Ptuju se je na turnirju pomerilo 232 tekmovalcev iz Slovenije, Romunije, Avstrije in Hrvaške. Tekmovanje je pripravil Judo klub Drava.

Med lendavskimi judoisti v kategoriji do 12 let je bila Nela Gerič (do 44 kg) 2., Jakob Čeh (do 27 kg), Gal Čeleš (do 38 kg) in Jure Čeh (do 42 kg) pa so osvojili peta mesta. Prvo mesto v U-15 je pripradlo Melissi Božič (nad 63 kg), Lina Recek (do 63 kg) je bila 2., prav tako 2. pa je bil Luka Žerdin (do 50 kg). Vita Kulčar (do 48 kg) je bila 1. v U-18 in v U-21.

f5a04691cbf2721cf257cb1b2671a6a1

Tekmovalci Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci so dosegli naslednje izidi: v starostni kategoriji U-12 je bila Ajda Šebjanič (do 40 kg) 7., med dečki je bil Gabriel Lipič (do 50 kg) 1., Matic Rumež (do 29 kg) 3., Jurij Granfol (do 42 kg) pa 7.

a36523da7f3ed87ae0744b65fbf66090
Judo Klub Klima Center Tratnjek

Turnirja so se udeležili tudi tekmovalci Judo kluba Murska Sobota. Blaž Küplen (do 60 kg) je v kategoriji U-18 osvojil 1. mesto, v U-15 je slavila Asja Benkič (do 63 kg), Aljaž Pertoci v kategoriji do 38 kilogramov pa je bil 5. V starostni skupini U-15 so prva mesta osvojili Iva Küplen (do 33 kg), Oskar Balažic (do 38 kg) in Maj Dervarič (do 42 kg). Druga pa sta bila Klemen Vinkovič (do 42 kg) in Matic Klemenčič (do 46 kg).