Mura iz mesta vrtnic z eno točko

Tomo Köleš, 2. 9. 2018
Aleš Cipot
Aktualno

Nogometaši Mure so se v 7. krogu prve lige odpravili na težko in najdaljše gostovanje v Novo Gorico. Mura je povedla že v deveti minuti in vodila večino tekme, a na koncu domov odšla z eno točko.

Mura je zapravila vodstvo z 2 : 0. Ponovil se je scenarij s tekme proti Aluminiju, ko so črno-beli dobili dva gola v zaključku srečanja. Tokrat sta padla malo prej, v 74. in 84. minuti. Škoda, kajti do teh zadetkov je Mura odigrala zelo dobro taktično in disciplinirano ter odločno in samozavestno v obrambi, Gorica je bila povsem odrezana od igre.
Postava Gorice
Sorčan, Lipušček, Tomiček, Celcer, Curk, Grudina, Kolenc, Kotnik, Džuzdanović, Osuji, Filipović. Trener: Miran Srebrnič.
Še vedno sta poškodovana Jogan in Marinič.

A kot se večkrat zgodi, je po znižanju na 1 : 2 hitro padel še zadetek za 2 : 2. Pri golih sta strelca prepozno pokrila Kous in Karničnik. Na koncu je lahko Gorica veliko bolj zadovoljna s točko (skupno jih ima 12), za Muro pa je to bolj izguba dveh točk kot pa pridobitev ene. Mura bi bila z 11 točkami na tretjem mestu, sedaj pa jih ima samo 9 in se ji lahko zgodi, da bo padla s petega na šesto mesto.
Postava Mure:
Šafarić, Šturm, Peričić, Maruško, Kous, Lorbek, Kozar, Kouter, Bobičanec, Šušnjara, Sirk.
Trener: Ante Šimundža.

V 8. krogu, ki bo šele 15. in 16. septembra, bo Mura v Fazaneriji gostila Olimpijo. Še prej pa ne pozabite na osmino finala Pokala Slovenije: v sredo, 12. septembra, ob 15.30 v Murski Soboti dvoboj Mura - Rudar in priložnost za revanšo črno-belih za nezaslužen prvenstveni poraz v Velenju.
Pri Muri poškodovanih in kaznovanih ni. Novi vratar Matko Obradović še nima pravice nastopa, ob koncu prestopnega roka pa se je v Turčijo vrnil branilec Siyar Kepir, ki je doslej igral samo v pripravljalnih in pokalnih srečanjih.

9d3286b284b8703a8df1555918f606b1
Aleš Cipot
Siyar Kepir je zapustil Muro.

Tekmo v Novi Gorici je sodil Alen Borošak iz Maribora.
Povprečen obisk srečanj v Novi Gorici v tej sezoni je 733 gledalcev.

Po naših informacijah naj bi se že pred tekmo spopadli navijači Mure Black Gringosi z navijači Nove Gorice Terror Boyjsi, pri čemer naj bi se slednji razbežali. Uradno potrditev še čakamo.

Tekmo smo včeraj spremljali v živo:
1': Začetek srečanja. Domači navijači so izobesili velik transparent: Edini z zahoda.
6': Prva resnejša priložnost za Gorico: Filipović je močno streljal, a prek vrat.
9': GOOOOOL Alen Kozar 0 : 1. Kapetan Mure se je nenadoma odločil za strel z velike razdalje, žogi pa je spremenil smer branilec Tomiček in vratar Sorčan je bil premagan.
17': Velika priložnost za Gorico. Po kotu je neoviran z glavo streljal Kotnik, a preko vrat.
20': Odličen strel Bobičanca iz prostega strela z daljave. Spet je žoga spremenila smer in skorajda znova prevarala Sorčana. Na stadionu se je slišal znani krik: "Tri, štiri, Mura!"
23': Nevaren strel Gorice. Z levico je sprožil Celcer, Šafarić z eno roko odbija žogo v polje.
26': Spet priložnost za Gorico. Grudina je z merjenim strelom žogo poslal za malenkost mimo desnega zgornjega kota.
45': rumeni karton Kouter (Mura).
Konec prvega polčasa: 0 : 1. Mura je vodila z zadetkom Alena Kozarja iz 9. minute. Po golu je Gorica imela tri priložnosti, Mura pa eno, a vse so bile do 26. minute. Po tem oboji več niso prišli do nevarnih strelov.

46': Začetek drugega polčasa.
47': Rumeni karton Filipović (Gorica).
58': Kakšna priložnost za Gorico. Po kotu Celcerja so Muraši pozabili na Grudino, ki je bil sam pred Šafarićem, a je z glavo streljal točno v njegovo naročje.
59': Na drugi strani je streljal Šušnjara, tudi on v naročje vratarja.
60': rumeni karton Curk (Gorica)
61': Prva menjava pri Muri: iz igre Sirk, v igro Karničnik.
63': Nevaren strel Bobičanca z levico, Sorčan se je izkazal s parado.
64': Menjava pri Gorici: v igro je prišel Jermol, iz igre Džuzdanović.
65': GOOOOL Žan Karničnik 0 : 2. Po podaji Lorbka z močnim strelom je zadel Karničnik, ki je v igro prišel le štiri minute prej. Navijači Mure slavijo.
69': Spet nevaren strel Bobičanca, tokrat iz strani po tleh, Sorčan s težavo odbija v kot.
74': GOL 1 : 2 Andrija Filipović. Po podaji Curka je iz bližine z glavo zadel Filipović.
83': Menjava pri Gorici: iz igre Grudina, v igro Smajlagić.
84': GOL 2 : 2 Žiga Lipušček. Kopija prvega gola Gorice, le da tokrat iz prostega strela. Celcer je podal z desne strani, z glavo pa je zadel Lipušček.
84': Menjava pri Muri: v igro je vstopil Horvat.
85: Nevaren strel Gorice, poskušal je Kotnik. Mura je nevarno visela po dokaj zanesljivem vodstvu.
88': Menjava pri Muri: v igro Maroša, iz igre Kouter.
89: Rumeni karton Jermol (Gorica).
92': Menjava pri Gorici: iz igre Osuji, v igro Humar.
Konec tekme: 2 : 2.