Na državnem prvenstvu v judu državni prvaki tudi Pomurci

V. T., 13. 5. 2018
Arhiv Judo Klub Ms
Na državnem prvenstvu v judu v starostni skupini U12 državni prvaki tudi Pomurci

Iz judo kluba Beltinci dva, iz soboškega kluba pa trije državni prvaki v kategoriji "mlajši dečki in deklice".

V Slovenski Bistrici je bilo državno prvenstvo v judu za starostno skupino U12, mlajši dečki in deklice.

Na prvenstvu je sodelovalo218 tekmovalcev iz35. slovenskih klubov, udeležili so se ga tudi tekmovalci Judo kluba Beltinci in Judo kluba Murska Sobota. Slednji je odšel domov s tremi državnimi prvaki; med mlajšimi deklicami je ta naslov osvojila Iva Küplen v kagoriji do 30 kg. Iva si je priborila prvo mesto. Med mlajšimi dečki je na tretjem mestu pristal Oskar Balažic (kategorija do 38 kg), državna prvaka pa sta tudi Klemen Vinkovič (do 42 kg) in paMatic Klemenčič (do 46 kg).

43226b61d9f8d112f21c6013b4444887

Dva naslova državnih prvakov pa sta osvojilia tudi člana judo kluba iz Beltinec. Vkategoriji 29kg je tako državni prvak postal Nik Maj Vučko, ki je premagal vse nasprotnike v štirih borbah. Vkategoriji 50kg tudi pa je državni prvak tudi Gabriel Lipič, ki je premagal vse nasprotnike v treh borbah. Valentina Pozderec pa je v kategoriji 33kg osvojila tretje mesto.

28afc2fd6369f1add91fafe466e3a95b
Arhiv Judo Klub Beltinci

Beltinčarji pa so se udeležili tudi tradicionalnega turnirja za pokalZeltwega, ki velja za enega izmed najmočnejših turnirjev v Avstriji in tem delu Evrope. Na dvodnevni tekmi se je zbralo več kot 800 tekmovalcev iz 27. drzav. Med člani judo kluba iz Beltinec pa je Leila Mazouziv kategoriji do 48 kg osvojila tretje mesto.

97607f74ccf38feb486a5fff47e34d4f
Judo Zeltweg

Državnega prvesntva so se udeležili tudi člani Judo kluba Lendava. V starostni kategoriji U-12 je Jakob Čeh je bil v kategoriji do 30 kg 9., prav tako Gašper Žerdin v kategoriji do 32 kg. Gal Čeleš (do 38 kg), Jure Čeh (do 42 kg) in Ria Gabor (do 36 kg) so bili 5., državni prvakinji pa sta postali Nela Gerič (do 44 kg) in Tinaja Maučec (do 48 kg). Državna prvakinja je postala tudi Vita Kulčar (do 48 kg) v starostni kategoriji U-23.

fb9e357b00ce55a152dd65c8235d0a2a