Nafta ni strla brežiške obrambe - 0 : 0.

Vestnik, 29. 9. 2018
Leon Novak
V Lendavi so gostovale Brežice.
Aktualno

V zadnjem septembrskem vikendu so na sporedu tekme 9. kroga v 2. slovenski nogometni ligi. Nafta je v lendavskem športnem parku gostila Brežice, Beltinčani pa bodo v nedeljo igrali v Brdih.

Nogometaši Nafte 1903 so pred 9. krogom zasedali drugo mesto na lestvici, pred njimi je bil le AŠK Bravo, ki je imel enako število točk (17), a boljšo gol razliko. Tokratni tekmec Lendavčanov, Brežice, pa je bil po odigranih osmih krogih 15., osvojil je zgolj pet točk.
Začetni enajsterici:
Nafta 1903:Raduha, Malešević, Prahić, Šeruga, Matas, Paku, Novinič kap., Zeljko, Oštrek, Vinko, Ploj.

Brežice Terme Čatež: Kramer, Felja, Domič, Lebar, Babnik, Belak, Urbanc kap., Drugovič, Predanič, Panadič, Blaževič.

Glavni sodnik: Marko Lacković (Miklavž na Dravskem polju); 1. pomočnik: Uroš Benc; 2. pomočnik: Jure Sužnik
Delegat: Boris Jeneš

Začetek tekme:
Dvoboj si je prišlo na stadion ogledat okrog 300 ljubiteljev nogometa. Zadetkov zaenkrat še niso videli, so pa imeli domači nogometaši več lepih akcij, predvsem po bokih. A do zaključnega strela še niso prišli.
16. minuta: Rumeni karton za Šerugo.
25. minuta: Rezultat zaenkrat še 0 : 0. V kadru danes manjka glavni napadalec Nafte Marko Roginič. Ima pa Franc Fridl na klopi Valentiča, Vaša, Cvrtilo, Grabanta, Cekovskega in Vöröša.
34. minuta: Prva menjava pri Brežicah. Igro zapušča Panadič, na zelenico pa vstopa Mirt.
37. minuta: Prvi rumeni karton tudi pri gostih, prislužil si ga je Mirt.
43. minuta: Zaradi poškodbe menjava tudi v domači ekipi, iz igre odhaja Prahić, namesto njega vstopa Cekovski.
V sodnikovem dodatku največja priložnost za Nafto: po podaji Maleševiča je strel Vedrana Vinka z bližine ubranil gostujoči vratar Kramer.

0c1806c30853acaa64a4e9b616757903
Jure Zauneker
Marko Malešević je neprenehoma poskušal s predložki z boka, ki pa so bili vsi po vrsti neuspešni.

Začetek drugega polčasa.
54. minuta:
Drugi rumeni karton pri Nafti - prejel ga je Cekovski.
56. minuta: Tudi na drugi strani je glavni sodnik Lackovič podelil rumeno kazen. Kaznovan je bil Domič.
58. minuta: Lendavčani so imeli veliko priložnost za vodstvo. Toda Zeljko je z glavo meril mimo praznega gola.

47fcfb439bd6e9e00257fc0bc5af1b17
Damir Zeljko je imel veliko priložnost, a je zgrešil prazna vrata.

68. minuta: Na igrišču nekaj vroče krvi med glavnimi akterji. Rumeni karton je dobil brežiški vratar Kramer.
69. minuta: Druga menjava pri domačih - iz igre odhaja Ploj, Fridl pa na igrišče pošilja Cvrtilo.
79. minuta: Tudi gostujoči trener v igro pošilja svežega igralca, Belaka je zamenjal Horvat.
83. minuta: Še zadnja menjava pri Nafti; Oštrek zapušča igro, vstopa pa Arpad Vaš.
87. minuta: V zadnjem delu srečanja še nekaj bolj grobih prekrškov. Sodnik je najprej rumeni karton pokazal brežiškemu igralcu Horvatu, nekaj trenutkov kasneje pa še Predaniču.

cd7a4a59177e88e30962d78e3aba7cb7
Zelo slabo srečanje so kazili še številni prekrški.

90. minuta: Še en rumeni karton, tokrat ga je prejel Lebar. Zadnja menjava tudi pri Brežicah: z igrišča odhaja Drugovič, v igro pa Kramarič.
93. minuta: Drugi rumeni in posledično rdeči karton za Horvata, ki je pri Brežicah vstopil v drugem polčasu.
95. minuta: Tekma, ki ni navdušila, se je končala z začetnim rezultatom 0 : 0.

0ca14e5286d1d2f5282161f073e07c8f
Sodnik Lacković je gostom pokazal kar šest rumenih kartonov in enega rdečega.

Nafta je imela proti predzadnji ekipi na lestvici večjo pobudo, a bila jalova v napadu. Gostje so igrali brez ambicij v napadu, temveč s ciljem, da z obrambno igro osvojijo točko. To jim je tudi uspelo. Naftin neposredni tekmec AŠK Bravo je s 3 : 0 v gosteh slavil proti Iliriji in Nafti tako ušel za dve točki.

a0d37c0249d37347439f742aa79c213a
Gostje so se osredotočili na blokiranje Naftinih strelov in odbijanje žoge čim dlje stran od svojih vrat.