Nafta: Od zaostanka do zmage in prvega mesta

Tomo Köleš, 16. 9. 2018
Jure Zauneker
Vratar Igor Vekić je bil zanesljiv v prvem polčasu, v drugem pa je prejel kar tri zadetke.
Aktualno

V derbiju 7. kroga 2. SNL je Nafta v Lendavi premagala doslej vodilni Bravo s 3 : 2 (0 : 1), potem ko je še v 57. minuti zaostajala z 0 : 2. S to zmago se je povzpela na vrh lestvice.

Nafta 1903 - AŠK Bravo 3 : 2 (0 : 1)

Športni park Lendava, 700 gledalcev, sodnik: Roman Glažar (Hajdina).

Strelci: 0 : 1 Brekalo (34), 0 : 2 Nukić (55), 1 : 2 Zeljko (58), 2 : 2 Prahić (73), 3 : 2 Roginić (77).

Rumeni kartoni: Paku, Cvrtila, Raduha; Žinko, Kurtovič, Trontelj, Salaj, Ihbeisheh, Križan.

16c9c28d2a954bbf9a826d9e825352e0
Nafta 1903 - AŠK Bravo 3 : 2 (0 : 1).

Nafta in Bravo sta v derbiju kroga prikazala zelo dobro igro in potrdila svoji kandidaturi za najvišja mesta na lestvici. Lendavčani so po preobratu prišli do zmage, ki jim je prinesla skok na prvo mesto, a Ljubljančani imajo eno tekmo odigrano manj. Junak pri domačih je bil Marko Roginić z asistenco za gol in z zadetkom za 3 : 2.

5f2328c68cac7851293ab3a78f5443fe
Marko Roginić je začel in končal preobrat v drugem polčasu.

Gledalci so videli kar pet golov. Prvega je dosegel David Brekalo v 34. minuti, ko je po prvem kotu Brava žogo z glavo slabo sprejel Damir Zeljko, trije lendavski branilci so jo uspeli odbiti samo do Brekala, ki je streljal z zunanjim delom stopala, Florijanu Raduhi pa je žoga ušla čez črto - 0 : 1. To je bil izid prvega dela.

6bec071ffd8ca0cd25086f058f2fd8a2
Prvi gol na tekmi: David Brekalo v 34. minuti za 0 : 1.

V 55. minuti so gostje dosegli še drugi zadetek. Žan Trontelj je podal do Mustafe Nukića, ki je prodrl po desni strani v kazenski prostor in z diagonalnim strelom poslal žogo v vratnico, od katere se je odbila v mrežo - 0 : 2.

ddacd6cc6c59ed202c3b5fc3a1082aaa
Mustafa Nukić je dosegel gol za 0 : 2 v 55. minuti.

Odločilno in rešilno za preobrat Nafte je bilo to, da je že tri minute zatem zadela za znižanje izida in so tako gostitelji dobili nov zagon. Roginić je z desne strani poslal dolg predložek pred vrata, kjer je Zeljko spravil žogo za hrbet vratarja Igorja Vekića - 1 : 2.

V 73. minuti je Marko Malešević z levico izvedel kot z desne strani, v kazenskem prostoru pa je Igor Prahić s 6 metrov z glavo žogo zabil v mrežo - 2 : 2.

59099034bc24624ba4219c304b886f1e
Igor Prahić je z glavo zadel za 2 : 2 v 73. minuti.

V 77. minuti je Roginić vse opravil sam. Nekaj časa je vlekel žogo na desno stran in potem sprožil diagonalni strel po tleh, ki ni bil posebej močan. A Vekić, ki mu je žoga odskočila prek roke, je slabo posredoval, in Lendavčani so tako prišli do zmagovitega zadetka - 3 : 2.

1cb3d488e8a59d1b079cb6f799653b97
Nafta je skočila na prvo mesto, čeprav ima Bravo tekmo manj.

4a8092ed759cb01283f26a8920fe6729
Gorgone so glasbo spodbujale domače nogometaše.

0b1f924e20d525fad18bbef6f8dd143c
Leon Šeruga je odigral celo srečanje.

a1b8da0913d6c333e2424037cb6bf464
Kapetan Mitja Novinič v zračnem dvoboju.

fe22d5e9be62931bdab2b1f5d3f5c002
Nafta - Bravo 3 : 2.

bfe9b3f371d040f1604c0f0ea1976f31
Nogometaši Brava so v štirih dneh doživeli dva poraza s 3 : 2, potem ko so obakrat vodili z 2 : 0.

nogomet 2. SNL 7. krog nafta bravo 3 : 2