Nafta: Potop v drugem polčasu

Tomo Köleš, 29. 4. 2018
Nataša Juhnov

Nogometaši Nafte so v 26. krogu druge lige v neposrednem dvoboju izpustili iz rok drugo mesto in ga prepustili Dravi, ki je slavila s 3 : 1 (0 : 0). To pomeni, da to nedeljo še ne bomo dobili prvaka lige.

Drava Ptuj - Nafta 1903 3 : 1 (0 : 0)

Mestni stadion Ptuj, 500 gledalcev, sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj).

Strelci: 1 : 0 Bizjak (52), 2 : 0 Cuffaro (65), 3 : 0 Bizjak (70, 11m), 3 : 1 Monjac (82).

Rumeni kartoni: Rešek, Cuffaro, Šalamun; Leuštek, Osmanaj, Novinič, Zeljko.

V prvem polčasu derbija za drugo mesto ni bilo veliko priložnosti, a te redke so bile zelo nevarne. Po prekršku Noviniča je iz prostega strela žogo za las mimo desne vratnice vrat Florijana Raduhe poslal Mathias Fanimo. Na drugi strani je po odličnem prodoru in podaji Damirja Zeljka do strela iz bližine prišel Marko Roginić, a se je ptujski vratar Aleksander Šeliga hrabro podal iz vrat in odbil žogo. Takoj nato je s strelom po tleh poskušal Vedran Vinko, a je za malenkost zgrešil vrata. Mreže se tako v prvem delu niso zatresle, kar je bil izid, ki je odgovarjal tudi Muri v boju za teoretični naslov prvaka že pred koncem prvenstva.
V drugem polčasu pa je Drava povsem potopila Nafto. Ravno ko so Lendavčani pripravljali nov napad, so Ptujčani prišli do žoge, zmedena gostujoča obramba pa na koncu ni uspela zaustaviti Jako Bizjaka, ki je zadel v 52. minuti. To je bil začetek konca Nafte. V 65. minuti ga je potrdil Argentinec Ignacio Nahuel Cuffaro, v 70. minuti pa s strelom iz najstrožje kazni znova Bizjak.

f588114e16ecb6244a615ea69fd27b6c
Ekipa/Drago Wernig
Drava - Nafta 3: 1 (0: 0).

Častni zadetek, ki ga je v 82. minuti dosegel Mateo Monjac, je bil premalo, da bi lahko Nafta naredila še kaj več. S tem porazom so Lendavčani prepustili drugo mesto Dravi. To je pomenilo tudi, da celo v primeru nedeljske zmage Mure proti Bravu Sobočani še ne bodo prvaki, saj bo Drava potem za Muro zaostajala za 12 točk, v igri pa bo še ravno tako 12 točk.

b2548c24a837d6cc9840466dd1fe3350
Vedran Vinko in Marko Roginić se tokrat nista vpisala med strelce.

Nafta 1903: Raduha, Šeruga, Osmanaj (Cekovski, 66), Monjac, Malešević, Novinič kap., Zeljko, Oštrek, Leuštek, Vinko, Roginić. Trener: Franc Fridl.