Nafta premagala Rogaško z 2 : 0

Tomo Köleš, 13. 10. 2018
Jure Zauneker
Aktualno

V 11. krogu 2. SNL so se nogometaši Nafte v Lendavi udarili z Rogaško, tekmo pa ste lahko spremljali skupaj z nami. Lendavčani so po treh zaporednih remijih le našli izhod iz rezultatske krize.

Nafta je bila spet brez poškodovanega napadalca Marka Roginića, za nameček pa je moral počivati še kaznovani Dino Cvrtila. Vodstvo kluba je danes vsem 350 gledalcem omogočilo brezplačen vstop.

657514063ac5fb73e6999b47ba44fcd6
Gledalci so imeli tokrat prost vstop.

Nafta je tekmo pričela v naslednji postavi:Raduha, Šeruga, Prahić, Zeljko, Cekovski, Paku, Novinič (kap.), Vinko, Matas, Oštrek, Ploj.
Glavni sodnik je bil Asmir Sagrković iz Vrhnike, ki je znan po tem, da rad hitro posega po kartonih, tudi rdečih.

7b5d85cb43aae1b16d138e54893e6167
Sodnik Asmir Sagrković je razburjal s svojo delitvijo rumenih kartonov, tudi Ploju za domnevno simuliranje.

ZAČETEK TEKME:
4. minuta: Prvi rumeni karton na domači strani, prejel ga je Oštrek. Sicer pa živahen začetek tekme na obeh straneh.
12. minuta: Gledalci protestirajo, ker je tudi Močić, gostujoči igralec, storil grob prekršek, a ga je sodnik zgolj opomnil.
20. minuta: Še vedno brez zadetkov. Oboji skušajo igrati hitro, a brez pravih priložnosti, ker sta obrambi pazljiv.
22. minuta: Prvi nevaren strel Rogaške. Ob priložnosti Neskiča se je izkazal Raduha, ki je odbil žogo v kot.
25. minuta: Rumeni karton za kapetana Rogaške Grošiča.
26. minuta: Sedaj pa rumeni karton za Ploja zaradi simuliranja, čeprav gledalci zahtevajo enajstmetrovko.
29. minuta: Velika priložnost za Ploja, a malce preslab strel in vratar Lojen brani.
32. minuta: Spet vroče pred vrati Rogaške, a nevaren predložek Vinka kroti Lojen.
36. minuta: Vratnica Nafte. Po predložku Matasa je z glavo streljal kapetan Novinič.
44. minuta: Rumeni karton je dobil Zeljko.

7769f5cd45de71479d0b429680764825
Nikola Matas je prodiral po desni strani.

POLČAS: Po prvem delu bi si Nafta zaslužila zadetek, saj je bila nevarnejša. Najlepšo akcijo sta izvedla Matas in Novinič v 36. minuti, a je strel kapetana Nafte zaustavil okvir vrat. Sodnik Sagrković je ostal zvest svoji tradiciji, saj je pokazal že štiri rumene kartone, tri Nafti in enega Rogaški.

761f0ac2ad08d25c6acb4e55b6d50018
Mitja Novinič je v 36. minuti zadel vratnico.

Začetek drugega polčasa.
51. minuta: GOOL. 1 : 0 Igor Prahić. Po podaji Pakuja z desne strani je z glavo brez težav zadel visoki Prahič.
55. minuta: Rumeni karton za strelca vodilnega zadetka.
58. minuta: Kakšna priložnost za Oštreka. Po samostojnem prodoru je v zadnjem trenutku blokiral branilec Rogaške.
59. minuta: Menjava pri Rogaški - iz igre Hustič, v igro Birus.
65. minuta: Akrobatski poizkus Grošiča, toda žoga mimo vrat.
66. minuta: Menjava pri Nafti: iz igre Matas, v igro Vaš.

84ac7830bf3b2c377d5b41ac3a285c1a
Paku je bil asistent pri zadetku Igorja Prahića.

68. minuta: Že takoj ogromna priložnost za Vaša po odlični kombinaciji Pakuja in Vinka, a je streljal točno v naročje Lojena.
73. minuta: Menjava pri Rogaški: iz igre Firšt, na igrišče pa Romih.
75. minuta: Pri domačih igro zapušča Oštrek, vstopa pa Malešević.
78. minuta: Menjava pri Rogaški: iz igre Antonič, v igro Golob.
79. minuta: Rumeni karton za Vinka na vsesplošno ogorčenje gledalcev, saj je bil prekršek storjen nad njim.

5a5aafcf2d6e6e592d83fecfc88b3fee
Damir Zeljko je prodiral po levi strani.

81. minuta: nevaren strel Romiha z daljave, toda Raduha brani.
84. minuta: GOOOL, za 2 : 0 zadeva Alen Ploj. Po napaki branilca Rogaške in prestreženi žogi je sam proti golu stekel Ploj. Zadel je sicer Lojena, a se je od njega žoga odbila v gol.

efbe2c6b1eed53fcdd0b4052f814d335
Alen Ploj je zadel za 2 : 0 v 84. minuti.

90. minuta: Iz igre pri Lendavčanih Vinko, v igro pa Leuštek.
92. minuta: Priložnost za Rogaško, a pred vrati se nista mogla sporazumeti Neskič in Romih.
93. minuta: KONEC TEKME.

6c840ec1b38caca13d3e1cfe17daab4b
Roland Paku je bil najboljši mož na srečanju.

Zaslužena zmaga Nafte z zadetkoma Prahića in Ploja v drugem polčasu. Lendavčani so prikazali dosti boljšo in konkretnejšo igro kot na prejšnji domači tekmi. Z novimi tremi točkami so se spet aktivno vključili v boj za prvo mesto, ki ga trenutno tudi zasedajo.

00722cc677b81ed811270918b08a45af
Nafta - Rogaška 2 : 0 (0 : 0).