Odbojka: Pomurski obračun dobile Pucončanke

Tomo Köleš, 14. 10. 2018
ŽOK Ljutomer - Roto-Kema Puconci 2 : 3.

Blizu 400 ljubiteljev odbojke je v Ljutomeru v 1. krogu 1. A državne lige za odbojkarice spremljalo izredno izenačen dvoboj med Ljutomerom in puconsko ekipo Roto-Kema, ki ga je dobila slednja s 3 : 2 (19, -22, -19, 22, 13).

Po letu 2005 je prleška prestolnica znova dočakala prvoligaško odbojkarsko tekmo. Ljutomerčanke so v premiernem nastopu med slovensko elito v sezoni 2018/19 gostile Pucončanke, ki so od sezone 2011/12 stalnica v 1. državni ligi.

13ffa6603c6747a43bc911fd1c3e055e
Derbi v Ljutomeru je spremljalo 400 gledalcev.

Za domačinke se tekma ni pričela po željah. Že v prvem napadu se je namreč poškodovala kapetanka Lea Belec, katero je na parketu zamenjala Sara Kutnjak. Po šoku se gostiteljice niso uspele pobrati, kar so izkušenejše gostje izrabile in povedle z 1 : 0. V nadaljevanju so se ob bučni podpori s tribun varovanke Andreja Tota pobrale in prikazale fanatično borbenost, odlično igro v polju in ob mreži ter v drugem in tretjem nizu povsem zasenčile Pucončanke.

37a4c53bbc6f7d325935fb2a1d193463
Trener Ljutomerčank Andrej Tot.

Po zaostanku z 1 : 2 v nizih je trener ekipe Roto-Kema Puconci Tin Vrabl uspel svoja dekleta prepričati, da so pozabile na dogajanje v prvih treh nizih ter z bolj zbrano igro najprej dobile četrti niz, nato pa še odločilnega petega.

cea5011fa5bb348fd7485a134aa77a00
Trener Pucončank Tin Vrabl.

Ob tem so imele Pucončanke veliko pomoč v slabih začetnih udarcih domače ekipe, saj so Ljutomerčanke po neuradnih statističnih podatkih zapravile več kot 20 servisov, ki so praviloma končali izven igralne površine.

Ljutomer: Lea Belec, Barbara Petek 9, Valentina Kosi 10, Nika Kosi, Lisa Rosić, Sara Kutnjak 5, Kaja Makoter 18, Ana Nedok, Nataša Anželj 15, Tjaša Rakuša, Hana Hochstatter 2, Maja Kovač. Trener: Andrej Tot.

1ff87f5e146fcc99cb6dd3f89e9b9d69

Roto Kema Puconci: Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 1, Iva Škraban 18, Kristina Kerbler, Diana Oletič 2, Ana Vilfan 5, Adela Pintarič 5, Tasia Šadl, Nina Kovač 11, Michelle Oletič, Veronika Mikl, Tina Gjergjek. Trener: Tin Vrabl.