ODBOJKA: Prekmurci premagali Štajerce

Tomo Köleš, 28. 3. 2018
Za obe moštvi je štela samo zmaga.

Po neverjetno izenačenih in razburljivih nizih so odbojkarji Panvite Pomgrada premagali Mariborčane s 3 : 1 in tako modro skupino prve državne lige končali na četrtem mestu.

Da so si tako Prekmurci kot Štajerci zelo želeli četrtega mesta, so igralci pokazaliz zelo izenačeno in napeto igro.

18925781b648ea7b3c49d99b33e4b94b
Šk Pomurje Deset
Odbojkarji Panvite Pomgrada pravijo, da ta zmaga šteje dvojno. Fotografija Šk Pomurje Deset

Prvi niz, ki je imel še najmanj dramatike, se je končal s 25 : 17 za domače in je trajal 23 minut, drugi pa je bil dosti bolj izenačen in razburljiv. Šele po 31 minutah so ga z 29 : 27 dobili Sobočani in povedli z 2 : 0. Podobno dramatičen je bil tretji niz, le da so tokrat Štajerci po 27 minutah s 25 : 23 premagali Prekmurce in znižali na 2 : 1. Četrti niz je bil prava srhljivka za domačine. Ti so vmes imeli že vodstvo s štirimi, petimi točkami prednosti, a so jih gostje pred koncem ujeli. Odbojkarji Panvite Pomgrada so v neverjetno napeti končnici nato zdržali štajerski pritisk in po 33 minutah s 30 : 28 premagali Maribor in tako dosegli zmago s skupnim izidom 3 : 1. Sobočani so tako Mariborčanom speljali četrto mesto, Štajerci pa so modro skupino končali na petem mestu.

a58b78d8b00627143a87bb4c1be1afec
Soboški odbojkarji so se skupaj s svojimi navijači veselili po koncu tekme.

Ista nasprotnika se bosta zdaj znova srečala v četrtfinalu končnice. "To je bila zmaga, ki šteje dvojno. Stem so si naši igralci zagotovili prednost domačega igrišča v četrtfinalu, kjer jih čakajo znova prav odbojkarji iz štajerske prestolnice. Tako se ljubiteljem odbojke obetajo novi zanimivi in napeti obračuni," je po srečanju izpostavil sekretar soboškega kluba Dušan Benko.
V tokratnem dvoboju so točke za Panvito Pomgrad dosegli:Bogožalec 23, Grut 17, Rojnik 17, Flisar 14, Javornik 10 in Kasnik 3.
Točke za Maribor so dosegli:Crnjanski 24, Detela 16, Herman 15, Uremovič 13, Mejal 5, Mulec 4, Plesec 1.