Odprti turnir v namiznem tenisu - Jure Smodiš iz puconske Keme je bil drugi, tudi ostali Pomurci navdušili

Tomo Köleš, 22. 9. 2017
Boris Vugrinec
Maribor, dvorana Tabor - Namizni tenis: Borut Benko (NTK Kema Puconci)

V Mariboru je bil v soboto prvi odprti namiznoteniški turnir severovzhodne regije za mladino. Zbralo se je 64 tekmovalk in tekmovalcev iz desetih klubov, med njimi tudi osem igralcev iz Sobote, šest iz Ljutomera in štirje iz Keme. Igralci in igralke so na teh turnirjih razvrščeni po kvaliteti v štiri kakovostne skupine, igrajo pa dečki in deklice skupaj. V najboljši skupini je bil med pomurskimi igralci Jure Smodiš (Kema) drugi, v finalu ga je premagal prvi nosilec turnirja Patrik Videc iz Velenja. V prvi skupini so še igrali Nino Šegula (Kema), ki je zasedel 4., Anamarija Horvat (Sobota) 7., Jan Lipič (Kema) 9., Eva Grabnar (Ljutomer) 12., Lara Belaj (Kema) 13. in Rok Kapun (Ljutomer) 15. mesto.
V drugi kvalitetni skupini je zmagovalec postal Jure Kaker (Muta), ki je v predtekmovanju s 3: 2 in v odločilnem petem nizu z 12: 10 premagal Evo Horvat (Sobota), ki je na koncu zasedla 5. mesto. Dajana Gošnjak Stojko (Ljutomer) je bila šesta, Lan Tibaut (Sobota) pa dvanajsti. V tretji kvalitetni skupini je Blaž Sukič zasedel 8., Luka Šantavec 12. in Eva Hauko (vsi Sobota) 15. mesto, Žiga Torič (Ljutomer) pa 14. mesto. V četrti skupini je Timi Gider (Sobota) na svojem prvem tekmovanju zasedel odlično 3. mesto. Miha Belak (Ljutomer) je bil deveti, Marko Matjašec (Sobota) petnajsti in Nal Zver (Ljutomer) šestnajsti.