Panvita Pomgrad izgubila prvo četrtfinalno tekmo

Tomo Köleš, 4. 4. 2018
Nataša Juhnov

Prekmurci so v Mariboru po tradiciji dobro začeli in dobili prvi niz s 25 : 19. Domači so vrnili v drugem nizu in slavili s 25 : 20, še lažje pa dobili tretji niz, ko je bil izid 25 : 16. Najbolj razburljiv je bil četrti niz, ki je trajal kar 34 minut. Moštvi sta se pred zaključkom izmenjavali v vodstvu, na koncu pa si je prvo skupno zmago izboril Maribor z 28 : 26.

Maribor:Crnjanski 21, Planinšič 1, Mulec 4, Detela 14, Vrabl, Mejal 4, Košenina, Herman, Križman, Uremovič 13, Virtič , Plesec 16.
Panvita Pomgrad:Bogožalec 16, Grut 14, Rojnik 11, Kasnik 3, Flisar 10, Javornik 7, Banič 1, Bedrač, Hrastovec, S. Ratkai, J. Ratkai, Pečnik, Felkar.
Ker je bila Panvita Pomgrad v modri skupini uvrščena višje kot štajerska ekipa, bo sedaj imela možnost morebitnih dveh tekem na domačem parketu. Povratno srečanje v dvorani prve soboške osnovne šole bodo Sobočani enostavno morali dobiti, drugače bodo izpadli v četrtfinalu. Na koncu bo namreč slavilo moštvo, ki prvo doseže dve zmagi. Morebitna tretja tekma bo že v nedeljo, 8. aprila, ob 18. uri v Murski Soboti.