Panvita Pomgrad: Starejši dečki srebrni

Tomo Köleš, 23. 5. 2018
Dušan Benko
Starejši dečki OK Panvita Pomgrad so postali državni podprvaki.

Na sklepnem turnirju v Kanalu so starejši dečki Odbojkarskega kluba Panvita Pomgrad pod vodstvom Bojana Novaka zasedli drugo mesto in postali državni podprvaki.

Na zaključnem turnirju DP starejših dečkov so nastopile ekipe Salonit Anhovo, Calcit Volley, Maribor in Panvita Pomgrad. V prvem polfinalu sta se pomerili domača ekipa Salonit Anhovo in Calcit Volley. Kanalski odbojkarji so s pomočjo bučnega navijanja domače navijaške skupine Salonit Cementboys zmagali z rezultatom 2:0 (15, 18). V prvem nizu sta obe ekipi naredili kar nekaj napak pri izvajanju začetnih udarcev. V nadaljevanju niza se je domača ekipa zbrala in Kamničanom prepustila le 15 točk. Začetek drugega niza je pripadel gostom, a so se kasneje varovanci trenerja Roka Knafelca zbrali in na krilih Mugerlija in Jeklina zmagali tudi v drugem nizu.

Druga polfinalna tekma med ekipama Maribor in Panvita Pomgrad je obetala zelo izenačen boj za drugega finalista. Pri Mariborčanih je izstopal rahlo poškodovani Bračko. Prekmurci so nastopili oslabljeni zaradi udeležbe njihovega najboljšega igralca na birmi. V prvem nizu so Prekmurci z odličnimi začetnimi udarci razorožili Mariborčane in jim prepustili le 13 točk. V začetku drugega niza so tokrat povedli mariborski odbojkarji. Gostje iz Murske Sobote so rezultat izenačili na 10:10, ko je trener ekipe Panvite Pomgrad Novak izkoristil prvi polminutni odmor. Mariborski organizator igre Bračko je lepo razigral svoje napadalce in Mariborčani so zasluženo izenačili na 1:1 v nizih. Razigrani mariborski igralec Bračko je v začetku odločilnega tretjega poskrbel za vodstvo štajerskih odbojkarjev z rezultatom 4:1. Ekipi sta v tretjem nizu menjali strani pri vodstvu Mariborčanov z rezultatom 8:5. Pri Panviti Pomgrad je bil za izenačenje na 11:11 najbolj zaslužen Vinkovič. Panvita Pomgrad je z napako Mariborskih odbojkarjev izkoristila prvo zaključno žogo ter se tako zasluženo uvrstila v veliki finale.

b435eb9d5039a26cb514a29d321ac648
Dušan Benko

Začetek tekme za 3. mesto med ekipama Calcit Volley in Maribor je minil v zelo izenačeni igri na obeh straneh mreže. V ekipi Calcita Volley je odlično igral Mujanović. V prvem nizu so Mariborčani vseeno igrali bolj zbrano in so Kamničane pustili na 18 točki. Drugi niz so bolje začeli Kamničani in prisilili mariborskega trenerja Kranjca pri rezultatu 4:8 v prvi polminutni odmor. Z uspešnim napadom Špičke so Mariborčani izenačili rezultat na 13 točki. Sledila je serija napak Mariborčanov ter pobeg Kamničanov na 17:13, ko je mariborski strateg Kranjc izkoristil še drugi polminutni odmor. Borbena in kolektivna igra se je Kamničanom obrestovala in zasluženo so izenačili rezultat na 1:1 v nizih. V tretjem odločilnem nizu sta ekipi zamenjali igralna polja pri vodstvu Maribora z rezultatom 6:8. Kamničanom je uspelo izenačenje na 10 točki in kasneje še na 13 točki. Kamničani so izkoristili prvo zaključno žogo in zasluženo osvojili 3. mesto v DP starejših dečkov.

a7b85ef6c7f5ff013bc502e57fa4f6ee
Dušan Benko

Finalno tekmo med ekipama Salonit Anhovo in Panvita Pomgrad so popestrile plesalke športno plesnega kluba Kreart. V začetku prvega niza sta bili ekipi izenačeni vse do izida 8:12, ko je domači trener s polminutnim odmorom poizkušal umiriti kanalske odbojkarje. To ni zmedlo odbojkarjev Panvite Pomgrad, ki so zelo zbrano igrali tako v bloku kot v obrambi ter povedli z rezultatom 10:15. V drugem delu prvega niza so domači odbojkarji veliko grešili pri izvajanju začetnih udarcev. Domači so se v končnici niza približali gostom na 20:23, ko je trener Novak poizkušal s prvim polminutnim odmorom. Panvita Pomgrad je z uspešnim blokom izkoristili prvo zaključno žogo in pustili Kanalce na 20 točki.

b8c32f49e99e1e6883225df9e1bf9b68
Dušan Benko

Drugi niz so bolje začeli domači odbojkarji, ki so takoj povedli z rezultatom 6:3. Panvita Pomgrad z dobrim blokom izenačili na 8:8. Sledila je nervozna igra ne obeh straneh mreže. Pri kanalskih odbojkarjih sta vajeti držala predvsem Mugerli in Jeklin. Z asom Krasniqija so se Kanalci odlepili za 5 točk na 22:17. Z zbrano igro v končnico so domači odbojkarji izenačili na 1:1 v nizih.
V tretjem nizu so se domači odbojkarji prvič odlepili z asom Krasniqija pri rezultatu 5:3. Nepopustljivi Prekmurci so izid izenačili na 6 točki. Z serijo točk domačega sprejemalca Karnela so Kanalci spet pobegnili na 14:8, ko je gostujoči trener Novak poizkušal še z drugim polminutnim odmorom. Sledila je serija dobrih začetnih udarcev domačih odbojkarjev in vodstvo 19:10 za Kanalce. Slednji so umirjeno pripeljali tretji niz do konca in povedli z 2:1 v nizih.

371de7e120613c39acc8f3f41b15e69b
Dušan Benko

V začetku četrtega niza sta bili ekipi spet izenačeni do rezultata 8:5 za domače odbojkarje. Po zaslugi gostujočega sprejemalca Vinkoviča so gostje izenačili rezultat na 8 točki. Sledil je ponovni pobeg Primorcev na 12:9 ter drugi polminutni odmor gostujočega trenerja Novaka. Po uspešnem napadu domačega korektorja Mugerlija so Kanalci povedli 19:13. Takrat je gostujoči trener Panvite Pomgrad poizkušal z menjavo organizatorja igre. Tudi omenjena poteza se ni obrestovala in domači odbojkarji so zanesljivo dobili tudi četrti niz ter tako postali državni prvaki Slovenije v kategoriji starejših dečkov v sezoni 2017/18.
Panvita Pomgrad je postala državni podprvak.
Čestitke igralcem in strokovnemu vodstvu.

21c2b8c2c82e32a4bb708dd4ce2873e1
Dušan Benko

Rezultati:
Prvi polfinale: Salonit Anhovo : Calcit Volley 2:0 (25:15, 25:18)
Drugi polfinale: Maribor : Panvita Pomgrad 1:2 (13:25, 25:18, 13:15)
Tekma za 3. mesto: Calcit Volley : Maribor 2:1 (18:25, 25:19, 15:13)
Tekma za 1. mesto: Salonit Anhovo : Panvita Pomgrad 3:1 (20:25, 25:18, 25:11, 25:16)