Panvita Pomgrad v polfinalu končnice!

Tomo Köleš, 8. 4. 2018
Zauneker Jure

Odbojkarji Panvite Pomgrada so v odločilni tekmi v Murski Soboti premagali Maribor s 3 : 0 in tako s skupnim izidom 2 : 1 v zmagah napredovali v polfinale končnice državnega prvenstva, kjer jo čaka ACH Volley.

Čeprav so soboški igralci dobili vse tri nize v dvorani prve soboške osnovne šole, kjer so navijači obojih pripravili "vroče" vzdušje, so se morali krepko potruditi, da so ugnali vedno neugodne Mariborčane, ki po kvaliteti skoraj nič ne zaostajajo za Prekmurci. Prvi niz je dobila Panvita Pomgrad še gladko s 25 : 19, najbolj odločilen in dramatičen pa je bil drugi niz, ki so ga po veliki borbi dobili domači z 28 : 26. Trajal je kar 34 minut, a po njem so odbojkarji Panvite Pomgrada imeli že lepo vodstvo z 2 : 0 v nizih. Tudi v tretjem nizu je bila tekma izenačena vse do konca, kjer so močnejše živce in večjo željo po zmagi imeli Sobočani, ki so slavili s 26 : 24. In polfinale ob velikem veselju je bil tu.

c63c98111c8e6ce677ab62584af2d3b2
Razburljiv drugi in tretji niz so na razliko dobili Sobočani.

Časa za počitek ne bo veliko, saj bo Panvita Pomgrad prvo polfinalno tekmo imela že v sredo, 11. aprila, ob 20. uri, za začetek pa bo ACH Volley gostoval v Murski Soboti.
Panvita Pomgrad:Bogožalec 14, Rojnik 12, Flisar 11,Grut 8,Javornik 4,Kasnik 2, S. Ratkai, J. Ratkai,Pečnik, Felkar, Banič, Bedrač, Hrastovec.

Maribor: Plesec 18, Crnjanski 16, Detela 10, Uremovič 5, Mulec 2, Mejal 1, Planinšič, Herman,Vrabl, Košenina, Herman, Križman, Virtič.

7dce6995a5f7e7b4e043aa728493436f
Polfinale in s tem boj za medalje je tu: veliko veselje igralcev Panvite Pomgrada.