Plesalci PŠ Urška Pomurje zmagali na svetovnem pokalu na Češkem

Vestnik, 26. 9. 2018
Arhiv PŠ Urška

Od 20. do 23. septembra 2018 je v Ustiju nad Labo na Češkem potekal IDO Svetovni pokal za disco dance. Udeležila se ga je tudi slovenska reprezentanca, katero so sestavljali tudi plesalke in plesalci Plesne šole Urška Pomurje. Vsako leto se tega tekmovanja udeleži preko 2000 najboljših plesalcev iz posameznih držav.

Preizkusili so se v različnih kategorijah in disciplinah. Plesalke in plesalci so v tem letu naredili ogromen korak naprej, kvaliteta pa se zrcali v samih rezultatih.

00ec5fa726f4c2bd4235900a21ae4477

V kraljevi disciplini disco dance formacije člani so se naše plesalke združile s plesno šolo Kattan v formacijo Kratos (24 plesalcev) in si priplesale najvišjo stopničko ter s tem osvojile naslov zmagovalcev svetovnega pokala.

0620e29ee63d08d8fe3168c0db073ddc

Pri solistkah je najvišje mesto osvojila Viktorija Hartman Adjei – 10. mesto v članski kategoriji, za njo pa Tara Ficko 23. mesto.
Pri mladinkah je Lana Tivadar pristala na 22. mestu, tik za njo Gloria Makovec in Brina Mernik na 61. mestu. V mladinskih parih sta Pia Lepoša in Brina Mernik osvojili odlično 27. mesto. Solo deklici Lina Stanek in Pia Lepoša pa sta si delili 36. mesto.

2f803dae89f74a7c1f3cb6b864e3fa46

Nina Mernik, njihova trenerka, je z rezultati zelo zadovoljna, saj so nekatere prestopile v višjo kategorijo in tudi konkurenca je velika. Plesalke bodo zdaj pridno trenirale naprej, saj jih v novi sezoni čaka veliko tekem.