Pokal občine Odranci: Beltinci in Odranci v finalu

Tomo Köleš, 21. 7. 2018
Nataša Juhnov
Aktualno

V finalu 3. pokala občine Odranci bosta igrali ekipi Lušta Beltinec in domačih Odranec. Beltinci so v polfinalu premagali Turnišče s 4 : 0 (2 : 0), Odranci pa Črenšovce s 5 : 1 (3 : 1).

Beltinci, ki branijo lanski naslov, so na turnirju izraziti favorit, in so to potrdili že v polfinalu proti Turnišču. Dva gola za "žute" je že v prvem polčasu dosegel Jan Kristl, in sicer v 16. in 30. minuti, dva pa je dodal v drugem polčasu še Luka Ciglarič (70, 76). Treba je dodati, da so se polfinalne tekme igrale 2 x 40 minut.
Beltinci so nastopili v postavi: Serec, Kosi, Ž. Hartman, Apatič, Trstenjak, Kristl, Maučec, Tkalec, Šumak, Balažic, Žalik (rezerve: Zver, Pavel, Bertalanič, Ropoša, Žerdin, Raduha, Ciglarič, Vöröš, J. Hartman).
Turnišče je nastopilo v postavi: Vučko, Nemec, Ternar, Pavel, Županić, Aleks. Koren, Koznicov, Kovač, B. Horvat, Lebar, Vogrinčič (rezerve: Cigut, Režonja, Lutar, Aleš Koren, L. Horvat, Šumak, Prša, Dominko, Lazar).

17ebb8785f9ec41ee8f0a2a0826fb8c2
Črenšovski vratar Petar Božek je moral že v 6. minuti po žogo v svojo mrežo.

Vsaj nekaj časa v prvem polčasu je bil bolj izenačen sosedski derbi med Odranci in Črenšovci pred 200 gledalci. Domačine je v vodstvo že v 6. minuti povedel Kevin Car, v 18. minuti pa je po prekršku in predložku z desne strani najvišje skočil Sašo Kolman in z glavo premagal vratarja Darka Pršo ter izenačil na 1 : 1.

e760da49fe87d6ebb1a5ed4fa33b4f91
Črenšovci so izenačili v 18. minuti in vsaj za nekaj časa naredili srečanje bolj razburljivo.

V 23. minuti je Pono Pintarić natančno podal z leve strani, David Vinkovič pa je prav tako s strelom z glavo Odrance spet popeljal v vodstvo - bilo je 2 : 1.

71255705bf3d9746b7d84b960e7d430a
Pono Pintarić, Hrvat v vrstah Odranec, si je priboril predložek, po katerem je padel zadetek za 2 : 1.

Vinkovič je bil strelec tudi tretjega zadetka za domače v 39. minuti, ko je po zviti dvojni podaji z Aljažem Casarjem izigral obrambo Črenšovec in ji pobegnil. Preigral je še vratarja Petra Božka in tik z roba golavt linije poslal žogo v mrežo za 3 : 1.

989d8ee4624f43c27af12492302b090f
Po strelu z glavo je bil strelec David Vinkovič.

Odpor Črenšovec je bil tako zlomljen, v drugem polčasu, ko sta trenerja zamenjala nekaj igralcev v vsaki ekipi, pa so Odranci dodali še dva zadetka za končno "petardo" v črenšovski mreži.

9d84827f2d78247d81479dd2fbf4618e
Vinkovič je zadel tudi za 3 : 1, potem ko je preigral obrambo in z roba golavt linije potisnil žogo v mrežo.

Odranci so nastopili v postavi: Prša, Car, Pintarić, Jerebic kap., Suhač, Vok, Casar, N. Kociper, Čuk, Vinkovič, Tompa (rezerve: Ferenčak, Pihler, Graj, Sreš, Legen, Lukač, D. Kociper, Roškar, Jevšnik, Geisler, Žugelj, Čurič, Rituper, Kavaš).

8bcf7e6aa0c488f6577241f68ff39df1
Tretji gol za Odrance je padel po zviti dvojni podaji Vinkoviča s Casarjem.

Črenšovci so nastopili v postavi: Božek, Cigan, Kapun, D. Hozjan, Törnar, M. Tompa, Miličevič, Koznicov, Tigeli, Recek, Kolman (rezerve: Miholič, Skuhala, Sobočan, T. Hozjan, R. Tompa).

240a6295c60d5cdfab7d4830450aa522
Odranci so v drugem delu dodali še dva zadetka in se veselijo uvrstitve v nedeljski finale.

Tekma za 3. mesto med Turniščem in Črenšovci bo v nedeljo ob 16. uri, finale Odranci - Beltinci pa v nedeljo ob 18. uri.

27153c1837dd0f9a7efdd06d4d1bb55d
Užitek gledanja nogometa ob robu igrišča.