Pokal: Radgona v sosedskem derbiju izločila Radence

Tomo Köleš, 13. 8. 2018
Nataša Juhnov

Žreb je hotel, da sta se v prvem krogu pokalnega tekmovanja MNZ Murska Sobota morala pomeriti ŠNK Radgona in Radenska Slatina. Slavili so Radgončani z 2 : 1 (2 : 0).

Lepo število gledalcev, ki je preseglo tudi nekatere prvoligaške in zlasti drugoligaške dvoboje, je lahko uživalo v zanimivem dvoboju, kjer so v prvem polčasu dominirali varovanci domačega trenerja Jožeta Sečkarja. Zato so Radgončani zasluženo povedli z 2 : 0 z zadetkoma Kristjana Kolariča v 23. in Aleksandra Nedižavca v 44. minuti.

4af949ceb96a09180d25c86f79366375
Aleksander Nedižavec (na desni) je spet dosegel zadetek za Radgono.

In ko je bilo za pričakovati, da bodo nadaljevali v takšnem slogu, so se v nadaljevanju nekako spontano povlekli v obrambo, zato so Radenčani dobili več prostora za napade. Iz enega takšnih so znižali izid v 67. minuti, ko je bil strelec Adam Štelcl. Čeprav so tudi v zadnjih dvajsetih minutah imeli še nekaj priložnosti, so gostitelji uspeli obdržati minimalno prednost in se uvrstiti v drugi krog pokalnega tekmovanja.

aeedaf546ad1f990dc5482b7d63720d5
Radgončani so si odločilno vodstvo priborili že v prvem delu.

Praktično vsi prisotni na lokalnem derbiju na Tratah pa niso mogli dojeti, da je tako pomembno tekmo vodil samo en sam sodnik, brez pomočnikov. Sreča je le, da je izkušeni sodniški lisjak Andrej Tratnjek iz Murske Sobote dvoboj vodil brez napak in se je vse končalo v najboljšem redu. Žal bi lahko bilo tudi drugače, in zato bi bilo dobro, če bi se čim več nogometašev in nogometašinj, ki ne igrajo več, odločalo za vstop v sodniške vrste.

178e8cc8183fa7f30bc18d0bf5673ac6
Tekmo je brez pomočnikov vodil samo sodnik Andrej Tratnjek iz Murske Sobote.

ŠNK Radgona: Dragan Topić, Alen Klobasa, Borut Bračič (od 59. Aleš Lebar), Jan Klobasa, Aleksander Nedižavec (od 86. Mitja Adam), Kristjan Kolarič (od 90. Tjan Pučko), Marko Horvat, Blaž Drašak, Aljaž Kocet, Luka Madon (od 69. Denis Kolarič), Mitja Divjak. Trener: Jože Sečkar.
Radenska Slatina: Uroš Hozjan, Marko Turk, Matej Fišer, Aljaž Tušak, Denis Potrč, Alen Lebar, Denis Kavaš (od 69. Mitja Senčar), Žan Kavaš. Damjan Kaučič (od 57. Dominik Penhofer), Rok Šteiner (od 57. Adam Štelcl), Danijel Frčko. Trener: Marko Fajdiga.

17be2a514a0a0205aa2a42b967ac548b
Slatina je bila boljša v drugem delu.

V 2. krog pokalnega tekmovanja se je uvrstila tudi ekipa Apač, ki je brez boja s 3:0 dobila tekmo v Vanči vasi, kjer domača Roma ni imela dovolj igralcev za igranje. Tako bi se lahko zgodilo, da bi ŠNK Radgona v drugem krogu igrala še z drugim sosedom.