Pokal Slovenije: Po preobratu Nafta napredovala, Grad izpadel

Vestnik.si, 15. 8. 2018
Nataša Juhnov
Igralci Grada (v črni opremi) so se dobro upirali favoriziranemu Aluminiju.

Nafta 1903 - Ankaran Postojna 2:1. (0:0). Grad - Aluminij 1:2 (1:1). V četrtek ob 16.00 še Rogaška - Mura.

47f304bf6aea710590ad529d64f7cc59

Ta teden je minil tudi v znamenju tekem prvega kroga pokalnega tekmovanja Nogometne zveze Slovenije (NZS). Štiriindvajseterica klubov se je udarila za preboj v drugi krog Pokala Slovenije. Krog se bo zaključil v četrtek, ko se bosta v Rogaški Slatini pred kamero NZS pomerili ekipi Rogaške in Mure.

29d3e50db348de7202a61573a74748e7

c81a312a7db5e5260a9d207dbc4436f5

eefb6afc04a728e64f96461961d60aa7

Danes je Nafta s 2:1 odpravila Ankaran Postojno. Nafta je v zadnje pol ure napravila preobrat in izločila Ankaran Postojno. Pred 300 gledalci so povedli gostje, ko je v 50. minuti zadel Menegusso, Vaš je v 61. minuti rezultat izenačil v najstrožje kazni, v 80. minuti pa je za napredovanje Nafte zadel Grabant.

433606edb0d8b1952dcf46f87174af8d
Tekmo si je ogledalo 400 ljudi.

d67d4e13eebf2e5b728a015f90a2fc57

Prvoligaš Aluminj je izločil tretjeligaša Grada (na fotografijah). Pred 400 gledalci je za vodstvo domačih v 38. minuti poskrbel Belna, a je Trdina izenačil že dve minuti kasneje. Kidrič je v 70. minuti dosegel gol za zmago in napredovanje gostov.