Pokal Slovenije: Turnišče nemočno proti Krškemu

Tomo Köleš, 14. 8. 2018
Turnišče praktično ni uspelo priti v nasprotnikov kazenski prostor.

V 1. krogu Pokala Slovenije sta se kot prvi par v Turnišču pomerila domača istoimenska ekipa in prvoligaš Krško. Gostje so upravičili vlogo favoritov in visoko zmagali. Bilo je 0 : 8 (0 : 4).

Turnišče - Krško 0 : 8 (0 : 4)

Igrišče NK Turnišče, 50 gledalcev, sodnik: Alen Borošak (Maribor).

Strelci: 0 : 1 Božić (3), 0 : 2 Kuntarič (15), 0 : 3 Vekić (16, 11m), 0 : 4 Božić (19), 0 : 5 Aleš Koren (60, a. g.), 0 : 6 Božić (65), 0 : 7 Božić (88), 0 : 8 Kulinitš (90).

Rumeni karton: Nemec (Turnišče).

b3707dc2eb2ebe167c3e12997ba5741f
Slabo vreme v prvem polčasu je pokvarilo obisk.

Slabo vreme v začetku in ne tako priljubljen termin sta botrovala, da je bilo število gledalcev na prvi tekmi 1. kroga Pokala Slovenije v Turnišču zelo majhno in je med srečanjem tudi precej nihalo. V začetku tekme jih je bilo le kakih 30, proti koncu prvega dela pa že 80. Ker so bile že v prvem polčasu kar štiri žoge v mreži Turnišča, se je število gledalcev v drugem polčasu znižalo na kakšnih 50.

b90509662c1d31ea1862d90bce8455e3
NK Turnišče.

Niz zadetkov je že v 3. minuti začel daleč najboljši mož srečanja, sarajevski veteran in nekdanji reprezentant Bosne in Hercegovine Ivan Božić, ki je skupno dal kar štiri gole. Najprej je izkoristil podajo po prostem strelu zaradi prekrška Mateja Nemca in je od blizu potisnil žogo v mrežo - 0 : 1.

354771be579f0da5fd66a0dff230a41e
Veselje ob prvem zadetku Krškega in Ivana Božića.

V 15. minuti je odlično podal Marku Kuntariču, ki je s plasiranim strelom premagal vratarja Erika Vučka - 0 : 2. Minuto kasneje je Nemec v svojem kazenskem prostoru podrl Esterja Soklerja, Ivan Vekić pa je uspešno realiziral enajstmetrovko - 0 : 3.

473fb750da0af8750d7460e3c797c0e8
Ivan Vekić je dosegel zadetek iz enajstmetrovke.

V 19. minuti je Božić s strelom z zavito žogo dosegel prekrasen zadetek - 0 : 4.

5e83d23c3b0db488af82b349d0542caa
Ivan Božić je bil nerešljiva uganka.

Šele takrat so se Turniščani malce bolje organizirali v obrambi in gostom več do konca prvega dela niso dopustili zadetka. V 37. minuti so imeli celo sami prvo in edino priložnost na tekmi, ko je sprožil Ludvik Horvat, a je žoga pristala v naročju vratarja Žige Freliha.

c224a6155cd26f82a98f9f359261fb9d
Ludvik Horvat je imel edino priložnost za Turnišče.

V 60. minuti je po predložku Vekića žogo nesrečno v bližnjo vratnico poslal domači branilec Aleš Koren, odkoder se je odbila v gol - 0 : 5. Pet minut pozneje je po kotu kapetana Krškega Davida Kovačiča Božić z glavo dosegel svoj tretji zadetek na srečanju - 0 : 6.

Četrtega je dosegel s peto v 85. minuti po podaji Vekića - 0 : 7. Končni izid je v 90. minuti postavil Aleksandr Kulinitš, ko ko je po podaji Daria Tomića iz kota od blizu zabil žogo pod prečnik - 0 : 8.

73a490b956f67f77704039a2e732631f
Božić je bil skoraj nezaustavljiv.

Krško je imelo med tekmo še veliko priložnosti, a so bili igralci nenatančni ali pa se je izkazal vratar Vučko. Ob tem je v 87. minuti strel Vekića zaustavil še prečnik. Ravno Krško, ki ga vodi nekdanji nogometaš Kopra in Mure Alen Ščulac, se bo v nedeljo, 19. avgusta, ob 16. uri v prvenstvu prve lige v Fazaneriji pomerilo s Sobočani.

88101f7db22226b735d8e6385e2f0a54
Trener Krškega Alen Ščulac.

Turnišče: Vučko, Dominko (Aleks. Koren, 46), Nemec (Prša, 25), Lutar kap., Lebar, Županić, Aleš Koren (Režonja, 74), Horvat, Koznicov, Vogrinčič, Kovač. Trener: Denis Lutar.