Pomurje: Zmaga ohranila upanje na drugo mesto

Tomo Köleš, 28. 4. 2018

Rokometaši Pomurja so v predzadnjem krogu druge lige v zadnji domači tekmi dosegli nujno zmago proti ekipi Moškanjci - Gorišnica, bilo je 35 : 25. Gregorec je s 13 zadetki razbil obrambo gostov.

Zaostanek pred koncem prvega polčasa so domači rokometaši izničili in na odmor odšli z neodločenim izidom 15 : 15. V drugem polčasu pa so bili gledalci v dvorani OŠ III v Murski Soboti znova priča tako značilnemu razvoju situacije na tekmah Pomurja: dobra obramba, hitri zadetki iz protinapadov, pri katerih je blestel predvsem Gregor Gregorec, in kljub nekaj zapravljenim "zicerjem" počasno povečevanje prednosti iz minute v minuto - 22 : 19, 24 : 20, 28 : 22 pri devetih minutah do konca in 31 : 22 pri šestih minutah do konca. Tu so se gostje že predali in na parket poslali nekaj najmlajših igralcev. Končni izid je bil le "kozmetika" - 35 : 25.

c596c21e1cda94697177ec3a421a60d0
Gregor Gregorec je razbil obrambo gostov s 13 zadetki.

Pri domačih je vratar Boštjan Belec zbral 12 obramb (pred koncem ga je zamenjal Dorotej Černela), Gregorec je dosegel kar 13 zadetkov, Boštjan Žižek Cvetko 9, Mitja Kozelj pa 7.

9ed8294b2cbe9102e253326fc015df5b
Boštjan Žižek Cvetko je dosegel 9 golov.

Ta zmaga je ohranila še rahlo upanje na drugo mesto, ki še vodi v višjo ligo, čeprav je tudi konkurentka Pomurja Ajdovščina zmagala v Metliki. V zadnjem krogu bo Pomurje gostovalo v Logatcu pri Kronosu, ki je na dnu lestvice, Ajdovščina pa bo gostila Cerklje - Radovljico.

8b9a53093131cb3de9e2a9b5f1b3b09a
Mitja Kozelj se je dobro boril, dosegel 7 zadetkov, pred koncem tekme pa zaradi poškodbe moral zapustiti parket.