Pomurska košarkarska liga: Soboška NONA znova na vrhu

Miha Šoštarič

Na zaključku Pomurske košarkarske lige so se tokrat veselili Sobočani.

V sklopu Dneva Lotmerške košarke je v soboto v prleški prestolnici potekal zaključek sezone Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige.

2e5eacba5faef3959abda8b51dcc80bb

Peto leto zapored sta se v finalu pomerila KD NONA Sobota in KD Sistemorg Beltinci. Po treh zaporednih zmagah soboškega moštva so lani slavili Beltinčani, tokrat pa so se znova veselili Sobočani. Po podaljšku so slavili 72 : 61.

e97bc0b24276f407b943890cfa8d2c2d

Soboška ekipa je prvo mesto osvojili že po rednem delu prvenstva, v finalnem obračunu pa tudi brez najboljšega strelca rednega dela prvenstva Tadeja Horvata premagala večne rivale iz Beltincev. V tekmi za 3. mesto je Prleški študentski klub Ljutomer z 78 : 68 Košarkarski klub Ljutomer.

0f471b93bba99a133abda3e1bf9d9754

Najkoristnejši igralec finala je bil Tomaž Novak (KD NONA Sobota). Medalje in pokale je podeljeval strokovni sodelavec Športne zveze Ljutomer Aleš Ploj.
Podrobnosti z zaključnega dejanja Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige v novem Vestniku.