Prekmurski derbi: Vprašanje zmagovalca rešili že v prvem polčasu

Vestnik.si, 26. 8. 2018
Nataša Juhnov
1.200 obiskovalcev se je zbralo na tekmi v Beltincih.

V 2. slovenski nogometni ligi, kljub Murinemu povratku v elitno tekmovanje, še imamo prekmurski derbi. V Beltincih sta si nasproti stala Beltinci in Nafta. Lendavčani so slavili s 4 : 2.

6489e4aacfa9694797171eb2ede8591d

143da5281f594147fb4e751aa0a8c86d
Tekmo si je ogledal tudi predsednik NZS Radenko Mijatović.

Da je bilo danes bogato nogometno popoldne, je bilo mogoče razbrati že iz delegiranja sodnikov NZS. Tekmo Mura : Aluminij je sodil Matej Jug, sodnik z mednarodnimi izkušnjami, derbi v 2. SNL med domačimi Beltinci in Nafto pa Slavko Vinčić, prav tako sodnik z izkušnjami iz Lige prvakov in Evropske lige.
1.200 ljudi si je ogledalo prekmurski derbi, ki so ga že v prvem polčasu odločili Lendavčani: Vedran Vinko je zabil v 8. in 34 minuti. Prvič je predložek po hitrem predoru posredoval Marko Roginić, Vinko pa zadel, drugič je prav tako po predložku zadel lendavski ofenzivni igralec po skoraj enakem scenariju. Nafta je tudi bolje krenila v drugi polčas. Že v prvi minuti nadaljevanja je zadel prav Roginić.

6469f8bab94804167e08b19a0ec6d55b
Franc Fridl je spet dobro vodil ekipo Nafte.

29d891b178c068478f9c011855ea256c
Zlatko Gabor je moral priznati poraz.

e2b365d8ea6449498f18a53701df5ce1
Lendavski župan Anton Balažek si je prav tako ogledal prekmurski derbi.

Beltinčani se niso dali: v 68. minuti je po predložku s kota zadel Žiga Šumak, dve minuti kasneje po strelu iz najstrožje kazni Jernej Trstenjak. Domačini so takrat še bolj pritisnili, a je njihov nalet ustavil avtogol – Marko Maučec ga je zabil.
Prava prvenstvena tekma, ki so si jo gledali gostje, tudi predsednik NZS Radenko Mijatović, oba župana Milan Kerman in Anton Balažek, predsednika Medobčinskih nogometnih zvez Murska Sobota in Lendava, Danilo Kacijan in Slavko Režonja, in še selektor mlade reprezentance Primož Gliha.

ef7af245436769b214434e5148bacb93

Pester je bil prav tako tretji – navijaški – polčas. Ob točilnih pultih na stadionu in okrepčevalnici v središču Beltinec so se kmalu začeli zbirati domači in gostujoči navijači, tako, da je bilo enkrat slišati napeve Po žilih teče plavobela kri, in spet drugič Plesala je iz Beltinec devojka.