Rokometaši Pomurja dobili novo "srhljivko"

Tomo Köleš, 8. 4. 2018

Igralci Pomurja enostavno ne morejo drugače, kot da svoje zadnje tekme zaključujejo s končnicami za infarkt. Tokrat so doma, kjer so nujno potrebovali zmago, premagali Sevnico z 32 : 31 (17 : 18), čeprav so zaostajali skoraj do konca srečanja.

V končnici tekme v Murski Soboti sta obe ekipi zapravili več izvrstnih priložnosti, da bi si priigrali prednost. Ko je minuto pred koncem Boštjan Žižek Cvetko dosegel vodilni zadetek za domače, je gostujoči trener vzel minuto odmora. Gostje so imeli 45 sekund za zadnji napad. Okrog 20 sekund pred koncem so si domači priborili žogo in krenili v protinapad, vendar je Gregor Gregorec z nenatančno podajo žogo vrgel v avt in tako dal še eno možnost Sevničanom. Na srečo je domača obramba zdržala in rokometaši Pomurja so se veselili težko prigarane zmage.

8f2361df831476e8a05a1001178298fe
Gregor Gregorec je tokrat dosegel šest zadetkov za Pomurje.

Pomurje se je tako vsajzačasno povzpelo na 2. mesto. Vendar bo po vsej verjetnosti tekma Ajdovščina - Velika Nedelja registrirana z 10 : 0 za Ajdovščino, ker gostje niso prispeli na tekmo.
RK Pomurje: Boštjan Belec 10 obr., Dorotej Černela 2 obr., Gregor Gregorec 6, Mitja Kozelj 6 (4/4 iz 7m), Boštjan Žižek Cvetko 6, Marko Štumpf 4, Aleš Pintarič 3, Jernej Hedl 3, Vasja Kozelj 2, Matej Šavel 1, Dorian Kocan 1.

f74b7229c86a9bcf61484653f7f82d45
Ob zapravljenih priložnostih so se domači navijači večkrat prijemali za glavo.

ea86d1c9c416a2e75887c7b40699a3a6
Nujnost zmage je povzročila, da je bila domača rezervna klop na čelu s trenerjem Alanom Potočnjakom nervozna kot še nikoli prej v sezoni.