Slovenski vinarji evropski prvaki v nogometu

Damjana Nemeš, Ines Baler, 2. 6. 2018
Vino Euro 2018

Na stadionu Fazanerija v Murski Soboti so danes potekali zaključni boji evropskega nogometnega prvenstva vinarjev Vino Euro 2018. V finalu sta se za 1. mesto oziroma naslov prvaka pomerili vinski reprezentanci Sloveniji in Nemčije, obračun pa je s 3 : 2 dobila slovenska reprezentanca.

Reprezentanci Slovenije in Nemčije sta se za evropsko lovoriko pomerili tudi pred dvema letoma v nemškem mestu Mainz, kjer je prav tako slavila Slovenija. Danes pa je potekal tudi zaključni boj za 3. mesto, ki ga je s 3 : 0 dobila vinska reprezentanca Češke, ki je premagala reprezentanco Italije.
Poleg nogometnih tekem je pred stadionom potekal mednarodni vinsko-kulinarični festival VinoEuroFestival, katerega namen je povezati nogomet, kulinariko in vino. Cel dan je svoja vina predstavljalo čez 150 vinarjev, med katerimi je bilo 25 slovenskih.

f4f1836c4771067f79c846b47efcd66b

Kot je povedal Aleš Križnar, direktor Vino Euro 2018, željo v prihodnje razširiti število sodelujočih reprezentanc na prvenstvu, in sicer na 12, trenutno jih je 8. V ta namen so ustanovili tudi evropsko zvezo vinarjev, kjer so na iniciativo slovenskih organizatorjev poskrbeli za enoten logotip in enotno ime prvenstva Vino Euro.

b2741d1c64394556a51cdc3f6870a041

Vinska reprezentanca Slovenije je z zmago v finalu že drugič zapored postala evropski prvak, k čemur je pripomogla tudi bučna podpora s tribun.

078968004023d7fc1b2b8887510113b9

Slovenska reprezentanca je povedal v 17. minuti srečanja, ko je zadel Nejc Ščurek. Nemci so izenačili šele v drugem polčasu, v 74. minuti, vendar so jim čez dobri dve minuti Slovenci ponovno odgovorili z zadetkom. V 82. minuti so slovenski reprezentanti zadeli za 3 : 1, nemški igralci pa so uspeli rezultat v izdihljajih tekme znižati na 3 : 2, kar je bil tudi končni izid tekme.