ŠNK Radgona: Hof padel, Križevci pa ... ne ravno

Tomo Köleš, 10. 8. 2018
Oste Bakal
SV Hof - ŠNK Radgona 0 : 3.

Nogometaši ŠNK Radgona so se nazadnje pomerili v dveh pripravljalnih tekmah. Avstrijskega nižjeligaša Hof so premagali, za ekipo Križevec pa tega ne bi mogli ravno reči, saj je bilo srečanje prekinjeno zaradi grobosti.

Nogometaši Radgone so slavili na gostovanju pri nižjeligašu SV Hof v okolici Stradna v Avstriji s 3 : 0. Tekma je bilo zelo zanimiva in na solidnem nivoju, saj se je kar »iskrilo« med igralci obeh ekip.

58b2e250f64bbea352e3cd58d0558411
Oste Bakal
Začetek srečanja SV Hof - ŠNK Radgona v Hofu pri Stradnu.

Na koncu pa so se veselili gostje iz Gornje Radgone, ki so že po 1. polčasu vodili z 2 : 0. Tokrat so za radgonsko ekipo zadeli Aleksander Nedižavec, Luka Madon (prvič je nastopil v radgonskem dresu) in Žiga Šipek.

Pripravljalna tekma med nogometaši tretjeligaša ŠNK Radgona in člana nove pomurske nogometne lige NK Križevci pa je na stadionu TŠC Trate v Gornji Radgoni imela neslaven konec.

494ebe37fcad646102338839ef89c8eb
Oste Bakal
Začetek še v dobrem razpoloženju.

Ljubitelji nogometa so v 1. polčasu videli obojestransko solidno predstavo, edini zadetek pa je že na začetku za domače po lepi akciji Alena Klobase in Aleksandra Nedižavca dosegel Mitja Divjak. Takrat sicer nihče ni pričakoval, da se bo tekma končala s tem edinim zadetkom. Že do konca prvega polčasa bi lahko padel še gol, a se napadalci niso izkazali.

ae2b85e761108dc5d7def9de829667e9
Oste Bakal
Tu je bilo še vse v redu.

Tudi v nadaljevanju je bilo srečanje borbeno in „na nož“, saj je sodnica Tjaša Misja, predvsem zaradi ostrejših prekrškov, morala večkrat prekinjati igro ter pokazati kar nekaj rumenih kartonov, predvsem gostujočim igralcem.

9ff87067a5358809ae2de96fa31fccb6
Oste Bakal
ŠNK Radgona - NK Križevci 1 : 0 (prekinjeno v 65. minuti).

Ostrejši prekršek je storil eden izmed igralcev Križevcev tudi v 65. minuti in ko so se Radgončani pripravljali za izvedbo prostega strela, je zunaj igrišča prišlo do manjšega prerivanja. Pritekli so tudi nekateri posamezniki z igrišča, tako da je postalo še bolj vroče...

2c3bce7254fb713366eeab1560c446cb
Oste Bakal

Ko se je situacija kar hitro umirila, je trener gostov od igralcev zahteval, da zapustijo igrišče. Nekaterinogometaši so sicer želela nadaljevati dvoboj, a je obveljala trenerjeva, zato se je tekma predčasno končala. Je pa vsaj bojna morala pred začetkom prvenstev pri obeh klubih na najvišjem nivoju, bi lahko hudomušno dodali ...

fc924ecc5fa81255d5df48fe92aa999e
Oste Bakal

Že v nedeljo, 12. avgusta, ob 17.30 na Tratah sosedski derbi 1. kroga nove sezone pokala MNZ Murska Sobota, saj bo pri ŠNK Radgona gostovala Radenska Slatina.