Sobočanke so se uvrstile v finale državnega prvenstva

I.B., 7. 5. 2018
Žok Sobota
Starejše deklice ŽOK Sobota na turnirju v Braslovčah.

Starejše deklice Ženskega odbojkarskega kluba Sobota so na polfinalnem turnirju v Braslovčah osvojile 2. mesto in se uvrstile v finale državnega prvenstva, ki bo na sporedu 20. maja.

Prvo tekmo so Sobočanke odigrale proti ekipi DOORS Bled. Pričele so dobro in povedle, nato pa v drugem nizu nekoliko popustile. Sledil je odločilni tretj niz, ki so ga Sobočanke dobile z 15 : 8. O prvem finalistu državnega prvenstva je odločala tretja tekma med ŽOK Sobota in ekipo iz Braslovč, torej med zmagovalnima ekipama prvih dvobojev. Tekma je bila večino časa izenačena, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, nato pa je v drugem delu prvega seta ekipa gostiteljic povedla za sedem točk. Sobočanke so se do konca niza sicer uspele približati na tri točke zaostanka, a rezultata jim ni uspelo preobrniti. V drugem nizu so bile Prekmurke bolj odločne in ga tudi dobile. Tretji niz in zmaga pa sta nato pripadla domačinkam.

880e28244760631439f600813e220df0
Žok Sobota

Za drugo mesto v finalu sta se še enkrat pomerili ŽOK Sobota in DOORS Bled. Prekmurke so to tekmo dobile z 2 : 0 in si tako zagotovile mesto v finalu državnega prvenstva.

a7cee9e13b817a12da6189d13a557638