Soboške odbojkarice prvakinje tretje lige

Tomo Köleš, 30. 3. 2018
Veselje igralk Sobote po tekmi je bilo nepopisno.

Veliki met je uspel. Igralke Ženskega odbojkarskega kluba Sobota so si v odločilnem derbiju zadnjega kroga vzhodne skupine tretje lige z zmago 3 : 1 proti Turbini priigrale naslov prvakinj in napredovanje v višjo ligo.

Konec tretje lige v tej sezoni ne bi mogel biti bolj dramatičen. V zadnjem, 22. krogu, sta se v Murski Soboti pomerila vodilna ŽOK Sobota in Turbina iz Selnice ob Dravi na drugem mestu. Ekipi sta ločili samo dve točki na lestvici, kar je pomenilo, da bi si Sobočanke lahko privoščile tudi poraz z 2 : 3, pa bi še vedno bile prvakinje.

9a48554168d06823996a16a6f18704e0
Dvorana OŠ II v Murski Soboti je bila natrpana do zadnjega kotička.

A pred več kot prenatrpano dvorano OŠ II v Murski Soboti in ob bučni podpori domačih pristašev niso želele zaključiti sezone nikakor drugače kot z zmago. Prvi niz so dobile elegantno s 25 : 12, najbolj dramatičen pa je bil drugi niz. Tu so gostje vodile že s 4 : 0 in 16 : 11, domače pa so jih s fanatično borbenostjo ujele na 20 : 20 in povedle s 23 : 22, nato še 24 : 23, na koncu pa so gostujoče igralke žogo poslale v avt in drugi niz je bil za Sobočanke dobljen s 25 : 23 in ob skupnem vodstvu z 2 : 0 v nizih je bilo jasno, da so soboške odbojkarice postale prvakinje tretje lige.

1edc6c10beb7e6e8cd62528712bd0d71
Jasno je, da je potem v igri domačih sledil rahel padec, izgubile so tretji niz z 20 : 25, v četrtem pa so po začetnem zaostanku znova pokazale neverjetno strast in slavile zanesljivo s 25 : 18 ter tako dosegle zmago s skupnim izidom 3 : 1.

1070aa1aebb9f75ba0298c89bd2786fd
Soboške odbojkarice so bile izredno motivirane.

Obe ekipi je treba pohvaliti za izreden žar in požrtvovalnost.Sobota je končala prvenstvo na prvem mestu s 53, Turbina pa na drugem mestu z 49 točkami. Sobočanke bodo tako gotovo napredovale v višjo ligo, videti pa je še treba, če bo napredovala tudi Turbina, saj se obeta reorganizacija sistema v ženski odbojki. "Ko smo dobile drugi niz, smo vedele, da smo že prvakinje, a smo se zbrale in si dejale, da želimo to tekmo zmagati zase in za vse gledalce, ki so nas prišli bodrit v tolikšnem številu. In to nam je tudi uspelo," je po veselju domačih povedala kapetanka Sobote Ana Babič.

"Posebej mi niti ni bilo treba motivirati igralk, saj so mi že dan pred tekmo dejale, da so že izredno motivirane in da si želijo na vsak način zmagati. V tej dvorani se odlično počutimo in tu bomo nadaljevali z igrami tudi v višji ligi," je razkril trener Sobočank Davorin Čeleš. "To je le prvi korak na naši dolgi poti k ciljem, ki smo si jih zastavili. Gremo pa počasi, korak za korakom," pa je izpostavil njegov pomočnik Alojz Kerec.

8a5094f0ec96c28a3a465aedabea9a13