Soboški košarkarji znova niso uspeli premagati mariborskega Branika

Tomo Köleš, 23. 3. 2018

Nič novega za košarkarje Radenske Creativa Sobote. V tej sezoni še niso uspeli premagati mariborskega Branika in tudi po srečanju v dvorani prve soboške osnovne šole je ostalo tako. Boljšo igro so domači pokazali le v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 25 : 16, vendar pa je bilo po vodstvu Branika v prvih treh tretjinah že jasno, da bodo gostje znova odnesli zmago iz Murske Sobote. A domači trener Peter Juteršnik ima razlago za malce slabše predstave svojih varovancev v zadnjem času: "Ta liga za končno uvrstitev od 3. do 6. mesta ne prinaša ničesar, zato se pri starejših igralcih poznata pomanjkanje motivacije in utrujenost. Tako vsi komaj čakamo, da se sezona konča, in da se začnemo pripravljati na naslednjo. Zdaj je pomembno le, da damo čim več priložnosti mladim igralcem." Že nocoj bodo soboški košarkarji v okviru 5. kroga gostovali v Ljubljani pri ekipi Janč.

e7441d6bde2a8de72c63dffbb88b9f07
Jernej Juteršnik je tokrat za soboške košarkarje prispeval 10 točk.

Strelci za Radensko Creativ Soboto: Igor Spešič 29, Jernej Juteršnik 10, Aljoša Mlekuž 8, Luka Pojbič Kovačič 7, Tilen Kukel 4, Gal Dokl 3, Marko Kukel 2, Slaviša Mirovič 2 točki.
Strelci za Branik Maribor: Salem Šepič 20, Marko Cej 13, Bor Vrečko 9, Marko Matijevič 8, Igor Struger, Filip Hlastec 8, Aleksandar Jankovič 5, Zoran Gavrič 4.

13b00f81dec0e2d41a106916f12b09c7
Igralci Radenske Creativa Sobote bodo že nocoj gostovali v Ljubljani pri ekipi Janč.