Soboški tek: Sraka in Voršičeva na prvem mestu

Tomo Köleš, 13. 5. 2018
Aleš Cipot
Zmagovalci.
Aktualno

Na 17. Soboškem teku, ki šteje za točke pomurskega pokala, sta v Fazaneriji slavila Tomaž Sraka od Grada v moški in Nuša Voršič (Borisova bežeča deca) v ženski konkurenci.

Soboški tek je pripravilo Združenje atletskih sodnikov Murska Sobota v sodelovanju z Zavodom za turizem, šport in kulturo. Pri članih in članicah je skupno nastopilo 16 tekmovalcev.

a2f70d4b56fab7437f0f202e6df4ea37
Aleš Cipot
17. Soboški tek je pripravilo Združenje atletskih sodnikov MS v sodelovanju z ZTKŠ MS.

Člani so tekli na 6 km dolgi progi, najhitreje pa je v cilj prispel Tomaž Sraka od Grada s časom 23:54, drugi je bil Branko Lehner iz Tekaške sekcije Radenska (24:01), tretji pa Endre Gönter (AK Panvita Murska Sobota) s časom 24:15. Tekli sta samo dve članici, slavila je Nuša Voršič (Borisova bežeča deca), ki je dosegla v absolutni kategoriji sedmo mesto (25:48), druga pa je bila Iva Horvat (Medicinska fakulteta Maribor), sicer trinajsta v absolutni razvrstitvi (29:32).

Zmagovalci v mlajših kategorijah pa so bili: Aljoša Sakač, Hana Merica, Rene Bačič, Lara Bertalanič, Maj Bačič, Lara Horvat, Tvit Trajbarič, Isabel Flegar in Zala Valec.Športna unija Slovenije je v sklopu prireditve izvajala brezplačno preverjanje telesne pripravljenosti s testiranjem European Fitness Badge (EFB).Nacionalni inštitut za javno zdravje pa je v sklopu Soboškega teka pripravil program aktivnosti na stojnici (Svit, Zora in Dora) in izvedel meritve dejavnikov tveganja za kronične bolezni - krvnega pritiska in visceralne maščobe.