U18: Slovenija premagala Slovaško

Tomo Köleš, 21. 4. 2018
Oste Bakal

V povratni prijateljski mednarodni tekmi reprezentanc U18 v Gornji Radgoni je Slovenija ugnala Slovaško, v dresu naše izbrane vrste pa je nastopil tudi Žan Kolmanič iz Veržeja.

Prva tekma teh dveh reprezentanc je bila že v torek. Takrat so Slovaki slavili z 2 : 0 (0 : 0) z zadetkoma Holuba v 72. in Slebodnika v 86. minuti.

V povratnem srečanju na stadionu TŠC Trate v Gornji Radgoni je bila tokrat reprezentanca Slovenije boljša z izidom 2 :1 (1 : 0). Za slovensko izbrano vrsto je v 17. in 50. minuti zadel Haris Kadrić, član ljubljanske ekipe Bravo. Za Slovake je bil strelec Jakob Kadaak šele v 94. minuti.

8154741f53b787ce79c3b618d76c93cc
Oste Bakal
Mladi Slovenci so tokrat vrnili udarec vrstnikom iz Slovaške.

Za Slovenijo je do 72. minute, ko je Slovenija vodila že z 2 : 0, igral tudi Žan Kolmanič (št. 3) iz Veržeja, sicer član mladinske ekipe Maribora. Kolmanič je na prvi tekmi odigral celotno srečanje.
Slovenija:Sekulić, Trontelj (82' Schweiger), Kolmanič (72' Kurtović), Zec, Rorič, Kregar (72' Štusej), Kryeziu (82' Zakrajšek), Grajfoner (72' Kričkovič), Kadrić, Demirović, Stare (60' Matko).Sodniki:S. Nemet, S. Špur, T. Vrabel.