V največjem pomurskem derbiju Nafta spet ukanila Muro

Tomo Köleš, 25. 3. 2018

Stara zgodba se ponavlja: ne glede na to, s kako zvenečimi imeni na zelenico priteče Mura, v zadnjih letih enostavno ne more premagati Nafte, in tudi po nedeljskem derbiju vseh derbijev ostaja enako. Oziroma še huje za črno-bele. Potem ko so v svoji Fazaneriji znova prvi povedli in na polčas odšli z minimalno prednostjo, so Lendavčani v drugem polčasu naprej izenačili, potem pa si še z igralcem manj zagotovili zmago z 2 : 1. To je bil drugi poraz vodilne Mure v tej sezoni, navijačem pa je derbi v spomin znova priklical jesenski obračun v Lendavi, ko je Mura vodila z 2 : 1 kar z dvema igralcema več, a je Nafta na koncu vseeno iztržila točko. Sobočani tako sedaj niso premagali Lendavčanov že na zadnjih šestih uradnih medsebojnih tekmah. V prazničnem ozračju je v 7. minuti po levi strani pobegnil napadalec Mure Luka Bobičanec, podal do Klemna Pucka, ta pa je žogo natančno posredoval do Roka Sirka, ki je z glavo premagal lendavskega vratarja Florijana Raduho - 1 : 0. V 16. minuti je imel Sirk po prestreženi podaji Bobičanca možnost za nov zadetek, ko se je znašel sam pred vrati, a je streljal naravnost v Raduho. Ta zapravljena priložnost in še nekateri nenatančni streli Bobičanca so v drugem delu hudo udarili po glavi nogometaše Mure.

d1cce1d6f9a7c333e7b782c893dabf88
Navijači Nafte so v drugem delu dočakali najboljše trenutke svojih ljubljencev.

Kajti že v 50. minuti je celotni obrambi Mure po levi strani pobegnil napadalec Nafte Marko Roginić in z diagonalnim strelom v daljši kot ugnal domačega vratarja Kristjana Matoševića - 1 : 1. Šest minut kasneje je sodnik Dejan Balažič pokazal še drugi rumeni karton gostujočemu igralcu Liridonu Osmanaju zaradi namernega igranja z roko, a znova se je izkazalo, da je številčna prednost Mure v dvobojih z Nafto pravzaprav pomanjkljivost. Potem ko je rezervist Amadej Maroša v 66. minuti z glavo zadel samo prečko, je namreč po prostem strelu v 74. minuti kapetan Nafte Mitja Novinič našel hitrega Vedrana Vinka, ta je pobegnil po desni strani in potem s prekrasnim nizkim lobom z daljave zadel daljši kot Matoševićevih vrat - 1 : 2. Domači pristaši so nato pričakovali pritisk Mure, a so gostje taktično povsem nadigrali črno-bele, ki so nizali napake in netočne podaje, tako da do konca sploh niso resneje ogrozili vrata gostov.

a46a6a420d2089067c15ad283107fa27
Pristaši Mure so napolnili južno in glavno tribuno Fazanerije, a so bili na koncu razočarani.