V tretji ligi Polančani nadaljujejo niz zmag

Miha Šoštarič, 10. 10. 2017
Miha Šoštarič
V Ljutomeru so polanski nogometaši (v oranžnih dresih) nadaljevali svoj zmagovalni niz.

Igralci Polane so v 8. krog 3. SNL vzhod dobili osmo tekmo zapored in s stoodstotnim izkupičkom zasedajo vrh 3. slovenske nogometne lige vzhod. V soboto so suvereno odpravili tudi prleško moštvo Avto Rajh Ljutomer, ki je bilo tokrat oslabljeno. Ljutomerčani, ki jih pestijo številne poškodbe, so v zadnjih štirih krogih dosegli le točko.

Zaradi poškodb so manjkali Primož Munda, Žiga Šumak in Miha Rakovec, za zadnja je jesenski del sezone že končan. Domača pomlajena zasedba se je večji del prvega polčasa enakovredno kosala s favoriziranimi gosti, pred zadnjim sodnikovim žvižgom v prvem polčasu pa je Rok Žalik izkoristil nezbranost domače obrambe in poskrbel za veselje številnih navijačev polanskega kluba na tribunah.
Avto Rajh Ljutomer – Polana 0: 3 (0: 1)
ŠRC Ljutomer, 250 gledalcev, sodnik Vojko Goričan (Loče). Strelci: 0: 1 R. Žalik (46), 0: 2 Vori (77), 0: 3 Šemen (85). Rumeni kartoni: Mlinarič, Bukovec, G. Semenič; Šemen, Polajžar, Vori, Žižek. Avto Rajh Ljutomer: Lovrenčič, Bogdan (kap.), Nemec, Bukovec, Podgorelec, Hriberšek, Celec, Lotrič, Brumen (T. Semenič, 67), Kardinar (Panič, 53), Mlinarič (G. Semenič, 73). Trener: Boštjan Zemljič. Polana: Šaruga, Sermek, Polajžar, Klujber, Jakšič, Novak (Vugrinec, 88), Žižek, Vori, R. Žalik (kap.), S. Žalik, Šemen (Šiško, 86). Trener: Slobodan Đurić. Igralec tekme: Rok Vori (Polana).

Na začetku drugega polčasa so se domači trudili izenačiti, vendar razen priložnosti kapetana Tadeja Bogdana, ki je po strelu Andreja Lotriča iz kota žogo z glavo za las poslal mimo vrat, si niso priigrali strelov za dosego zadetka. Polančani, ki so bolje fizično pripravljeni, so povsem nadzorovali potek dvoboja, svojo premoč pa kronali še z dvema zadetkoma, za Roka Vorija je bil to že peti v prvenstvu. Gostje tako brez izgubljene točke nadaljujejo neverjeten niz, Ljutomerčani pa so padli v krizo. V zadnjih štirih krogih so dosegli le točko in so vse bolj oddaljeni od vrha lestvice.
Preostali izidi 8. kroga
ŠNK Radgona – Odranci 0: 1, Grad – Čarda 0: 0, Rakičan – Črenšovci 4: 1, Bogojina – Turnišče 3: 1, Lušt Beltinci – Tromejnik 3: 1, Hotiza – Radenska Slatina 5: 0. Lestvica: Polana 24, Odranci 21, Beltinci 19, Hotiza 18 itd. Pari 9. kroga: Slatina – Ljutomer, Črenšovci – Bogojina, Odranci – Grad, Polana – Radgona, Tromejnik – Hotiza, Turnišče – Beltinci, Čarda – Rakičan.
nogomet tretje slovenska liga malega nogometa 3. snl vzhod polana avto rajh ljutomer