(VIDEO in FOTO) Triatlon: Jure Majdič vodil od starta do cilja

Anamarija Nađ, Marina Vrbnjak, 9. 9. 2018
Anamarija Nađ

Zmagovalec je progo premagal v manj kot štirih urah. Triatlon je uspešno zaključilo 37 udeležencev, 10 pa jih ni prečkalo ciljne črte.

Prvi je v cilj na tokratnem Dolgem triatlonu Murska Sobota pritekel 35-letni Jure Majdič iz Logatca, ki je krepko vodil do cilja in je bil edini, ki je celotno progo premagal v manj kot štirih urah. Majdiča je na cilju pričakala žena Neža Majdič, prav tako triatlonka, ki je za moža navijala skupaj z otrokoma. "Plavanje v neoprenu mi je kar pasalo, ker je bila temperatura voda kar hladna, kolesarska proga pa mi je bila čisto nova in dobro, da je pred mano vozil motor. Prav tako nisem imel nobenega občutka kako je s konkurenco, pri teku pa je šlo gladko," je svoje občutke takoj po končani tekmi strnil Majdič, ki se je triatlona v Murski Soboti udeležil prvič.
Drugi v cilju je bil Danijel Hrvatiz Izole s časom 4:12:12, ki ga je predvsem presenetila kolesarska proga, za katero je povedal, da ni bila preveč lahka. Tretji je skozi cilj pritekel Matej Korelc (letnik 1979) iz Ljubljane, ki je bil zadovoljen z razgibanim terenom, je pa opozoril na slabšo označenost proge.

281ad2bde43c599e4bf1d4277f8f3655
Marina Vrbnjak
Zmagovalni tek Jureta Majdič, ki je progo premagal s časom 3:43:40

Prva med ženskami je bila Mojca Hafner iz Triatlon kluba Olimpija iz Ljubljane, s časom 4:35:39, ki je v absolutni konkurenci zasedla 12. mesto. »Počasi končujem kariero,« je povedala Hafnerjeva, ki se bo udeležila še tekmovanja na Havajih, potem pa se bo posvetila poklicu zdravnice. Druga je bila Margit Messinger-Walekiz Avstrije, tretja pa Pia Bedeneiz Triatlonskega kluba Novo Mesto.Triatlon je uspešno zaključilo 37 udeležencev, 10 pa jih ni prečkalo ciljne črte.

74e5e1260d17308899d275bce9f5692c
Mojca Hafner je progo premagala s časom 4:35:39

10732b3f2ca0f9db3e8a2c7b1056358e
Od leve: drugouvrščena Margit Messinger-Walek, zmagovalka med ženskami Mojca Hafner in tretjeuvrščena Pia Bedene

1ccb04b1df38122b08cf93c23e6a1d6e
Dolgi triatlon je dogodek, po katerem je prav tako znana Murska Sobota.

Tudi za promocijo Prekmurja
V sodelovanju z Mestno občino Murska Sobota je Športno društvo Bakovci tudi letos organiziralo tekmovanje v triatlonu. Dolgi triatlon Murska Sobota 2018 se je začel s startom ob 9. uri, ko so tekmovalci zaplavali na 1900 metrov dolgo plavalno progo v Soboškem jezeru. Startalo je 7 tekmovalk in 45 tekmovalcev, tekmovanja pa so se udeležili tudi državljani Hrvaške, Avstrije, Češke in Nemčije.

62154794bb4763c9a5ef837a34eb7733

eb268f92aad727b35be3e54e6d8854a2

23c413175c62c6129e2122d55c627460

87cf41e061fe4e3982a0d6694af2eefa

bfea81eb8ff938a68405d0b69d059b7a

Prva menjalna točka je bila pri Soboškem jezeru, tam so tekmovalci neoprensko opremo zamenjali za kolo in se podali na slabih 87 kilometrov dolgo krožno pot. Kolesarska proga je z letošnjim letom prvič speljana po celem Prekmurju, v želji po še večji udeležbi pa nameravajo progo še podaljšati. Po kolesarjenju je sledila še tretja disciplina, tek. Tekli so 4 kroge in pol po mestu in murskosoboškem parku, v skupni dolžini 21 km, ob progi pa so tekače z aplavzom in vzkliki spodbujali obiskovalci. Da so se razgreti in prepoteni tekmovalci lahko osvežili, so bile na kolesarski in tekaški progi postavljene številne okrepčevalnice. Drugi menjalni prostor je bil pri Drevoredu Martina Lutra v središču mesta. Tekom »suhega« dela triatlona je bil promet zaprt, za urejanje prometa so skrbeli redarji.

44f13f5b2f83c75de400d7069e100259

a0ac6882cf046ec1234e02f249a788c6

fcd5234a3500444a5cc1f095f098f0e0

Miran Vereš, organizator, je povedal, da so lokacijo triatlona, ki je nekoč potekal v središču mesta Murska Sobota in okolici, prestavili k jezeru, saj si želijo tekmovanje povečati, pa tudi zaradi promocije Paviljona EXPANO. Z letošnjim triatlonom so zelo zadovoljni, pri organizaciji tekmovanja sodeluje približno 200 prostovoljcev, med njimi tudi zelo angažirana gasilska društva. Po besedah Vereša letos z gasilci v tolikšni meri sodelujejo prvič. Upa, da bo dogodek v prihodnosti še večji in da bo lahko tudi Murska Sobota dobila svoj »Ljubljanski maraton« - Triatlon Murska Sobota.

ce16660ff61625088a67e605a3c80667

0d4c74f4a81b9adb1afa444ec657642c