(VIDEO) Mura: slavje v slačilnici - Kous pravi, da so si to zaslužili

AG, TK, 13. 5. 2018
Muro podpira na stotine navijačev.

Mura je z današnjo zmago po petih letih spet v prvi slovenski nogometni ligi. Tekmo si je ogledalo okrog 800 navijačev. Dvakrat je mrežo zatresel Matic Maruško. Tretji gol je preprečila vratnica. V 74. minuti so Muraši zgrešili enajstmetrovko, v 85. minuti je izid na 3:0 popravil Žiga Kous.

Nogometaši so kmalu po koncu tekme nazdravili že v slačilnici.

Za nogometni klub Mura bi bil dovolj že neodločen izid, da bi se po petih letih spet uvrstila v prvo ligo. Muraši so si uvrstitve očitno zelo želeli, saj so Sežance premagali s kar 3:0.

8b288104e40469a2e3fd3fabc8007748
Damjana Nemeš
Mura v prvi ligi!

Navijači so po zadnjem sodnikovem žvižgu planili na igrišče čestitat svojim junakom.

Tisti, ki so ostali na tribunah, so nogometašem ploskali stoje.

Kmalu po začetku tekme je Mura že povedla. V dobrih 20ih minutah je dvakrat zadel Matic Maruško.

Veselje navijačev je bilo nepopisno.

c8dcfffa6bed636d8dfac67fb5367e67
Mura je Sežano Tabor premagala s 3:0.

b33d7b062357d4bdb5c5989cafb9c80a

V 74. minuti so imeli priložnost, da popravijo izid s 11-metrovko, ki pa so jo zgrešili. Je pa Žiga Kous 11 minut kasneje izid popravil na 3:0.
"Mi smo vso sezono zelo trudili in tudi danes igrali, kot je treba. Ves teden smo se pripravljali na to tekmo, vedeli smo, da znamo igrati. Mislim, da smo povsem zasluženo v prvi ligi," je takoj po tekmi našemu novinarju Tomu Kölešu povedal strelec tretjega gola Žiga Kous.

bc23dedf4586c7d4a5bfed306d6c550d

Pri uvrstitvi Mure v prvo ligo niti ni bilo pomembno, kako bi igrala njihova prva zasledovalka Drava, saj je imela Mura pred njo devet točk prednosti,Nafta pa je z včerajšnjim remijem teoretično izpadla iz boja za prvo mesto. Vse to Muro suvereno uvršča na čelo lestvice in ji je omogočilo tudi izpolnitev starih sanj.