Adventni čas pomeni neposredno pripravo na božič, začetek novega cerkvenega leta ter priložnost za poglobitev vere. Na največji krščanski praznik se tako pripravljamo z duhovno ter zunanjo pripravo, ki pomeni tudi izdelavo adventnega venčka s štirimi svečami, ki simbolizirajo pričakovanje ali upanje, mir, veselje in ljubezen. Sveče ponazarjajo štiri adventne nedelje.
Preberite še
Odpri v novem zavihku
Ana Breznik s fizioterapijo skrbi za uspešno rehabilitacijo živali, pomagala je že tudi zajcu in ovci
Za zdaj je edina v Sloveniji, ki ponuja fizioterapijo, osteopatijo in akupunkturo za živali na enem mestu.
Liturgični adventni venec mora biti okrogle oblike, saj predstavlja večnost, prav tako mora biti spleten iz zelenih vejic, ki simbolizirajo življenje, sveče pa morajo biti praviloma vijolične barve, saj je to barva spokornosti in posta, pa tudi pričakovanja. Adventni venčki so se v Sloveniji uveljavili v osemdesetih letih 20. stoletja, prevzeli pa smo ga od germanskih narodov. Ravno v Nemčiji se je leta 1838 v domu za revne otroke pojavil prvi adventni venec.
"Jezusovo rojstvo in prazniki, ki mu sledijo so priložnost za poglobitev vere. Veselje ob novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in lahko simbolično nagovarja tudi k radosti nad lastnim življenjem," so ob začetku adventa zapisali v Slovenski škofovski konferenci.