vestnik

Tujec utonil v Soboškem jezeru. Prvi ga je našel član potapljačev iz Murske Sobote

Vestnik.si, 15. 5. 2022
Jure Zauneker
Nesreča na Soboškem jezeru.
Črna kronika

Uprava za zaščito in reševanje poroča o nesreči na vodi, ki se je zgodila nekaj minut po 16. uri.

murska-sobota, sobško-jezero, nesreča
Jure Zauneker
Nesreča na Soboškem jezeru.

Lepo in sončno vreme je na Soboško jezero in v park Expano danes privabilo veliko množico ljudi, žal pa se je tudi zgodila tragična nesreča. Popoldne je namreč prišlo od utopitve enega človek. Na kraju so posredovali gasilci, potapljači, reševalci in policisti. Utopljenemu človeku, po naših podatkih je šlo za tujca, ni bilo več pomoči. 

murska-sobota, sobško-jezero, nesreča
Jure Zauneker
Nesreča na Soboškem jezeru.

Iz uprave za zaščito in reševanje so po intervenciji sporočili: "Ob 16.13 se je na Soboškem jezeru v Murski Soboti utaplja ena oseba. Še pred prihodom reševalnih služb na kraj dogodka je ponesrečenca našel član potapljačev Murska Sobota in ga izvlekel na breg. Reševalci NMP Murska Sobota so osebo oživljali, a žal neuspešno. Gasilci PGD Murska Sobota so zavarovali kraj dogodka in nudili pomoč reševalcem NMP."

murska-sobota, sobško-jezero, nesreča
Jure Zauneker
Nesreča na Soboškem jezeru.

Preživljanje prostega časa na in ob priljubljenem naravnem kopališču Soboško jezero je sicer doslej že vzelo več življenj.

murska-sobota, sobško-jezero, nesreča
Jure Zauneker
Nesreča na Soboškem jezeru.

V letu 2020 sta tako dva človeka umrla v 18 dneh. 

murska-sobota, sobško-jezero, nesreča
Jure Zauneker/Vestnik.si
Nesreča na Soboškem jezeru.